Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi ajánlott olvasmányok?

Érettségi ajánlott olvasmányok?

Figyelt kérdés

Főleg az írásbeliről lenne szó... Szóval csak az évek alatti kötelező olvasmányokból is meg lehet írni? Mert nem nagyon szeretek olvasni de ha pl az érettségim függ tőle akkor kicsit jobban érdekel a dolog :D hol találhatnék listát? Időben el szeretném kezdeni

15/l


2016. szept. 2. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Az érettségi alapvetően az iskolában tanultakat kéri számon. Ilyen nem igen van, hogy érettségire ajánlott olvasmány. Ami kell érettségire, az benne lesz az iskolás tananyagban is. Van pár olyan könyv, amit másként építenek fel, hogy könnyebb legyen belőle érettségire tanulni, mint elsőre az órákon. Ezek inkább összefoglalók. De melyik tárgyra gondolsz pontosan?
2016. szept. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kimaradt hogy irodalom :D bocsi
2016. szept. 2. 16:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért jó, ha sokat olvasol, mert az érvelésnél (írásbeli irodalom érettségi) is tudsz majd konkrét művekre hivatkozni. A szóbeli tételeket előre meg fogod kapni, itt lesznek olyanok, amelyek egy-egy mű (kötelező olvasmányok) köré épülnek. Én idén fogok érettségizni, nálunk várható például Kosztolányi - Édes Anna, Móricz - Rokonok, Ibsen - Vadkacsa, Balzac - Goriot apó, stb. Szerintem olvass el minél többet, hogy az érettségi évében ez ne legyen már plusz teher! Ha meg valamelyik nagyon nem megy (nekem is volt ilyen, pl Jókai), keress belőle rövidített változatot! :)
2016. szept. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, azt még hozzátenném, hogy listát azért nem tudunk mutatni, mert a tanterv sok helyen választási lehetőséget ad a tanárnak, aki így eldöntheti, hogy az adott témakörben (pl realizmus) melyik olvasmányt adja fel a kijelölt X közül. Tehát ez iskolánként, tanáronként változik, neked is biztosan mondják majd :)
2016. szept. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :D
2016. szept. 2. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!