Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Általános iskolából középiskol...

Általános iskolából középiskolába?

Figyelt kérdés
A város egyik legjobb gimnáziumába kezdtem el járni. 0. osztályos vagyok, felzárkoztató év v vmi. Általános iskolában végig jeles tanuló voltam, egészen 7. és 8. osztályig, ott kitűnő voltam, viszont nagyon megvagyok ijedve az új sulitól, tanároktól. Megvolt az első nap, igazából csak ilyen ismerkedés, beszélgetés volt pár tanárral. Hétvégére kaptunk máris 2 fogalmazást, amitől nagyon megijedtem, mert utálok fogalmazást írni. Ez azért lényeg, mert 2 fogalmazás azokhoz képest, amik még lesznek, főleg az elkövetkezendő pár évben, enyhe kifejezés, h semmi és ha már ettől így besz*rtam, akkor mi lesz később? A tanároktól is félek, biztos szigorúak meg minden. Attól félek, h nagyon romlani fog a tanulmányi átlagom az általános iskolához képest, pedig én jól akarok teljesíteni, h büszkék legyenek rám a szüleim és persze magam miatt is, h jó jövőm legyen, de félek elrontom. Szóval letudnátok írni saját tapasztalataitokat középsuli kezdéssel kapcsolatban, vagy vmi tanácsot tudnátok adni? Egyébként az osztályba nagyjábóóól beilleszkedtem, az elviselhető.

2016. szept. 2. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, hamar belerázódsz! Az osztálytársaid nagy része jó eséllyel ugyanígy érez. Igaz, többet kell tanulni, mint általánosban, de abszolút megcsinálható. A jó osztályközösség pedig csak dob rajta :) Menj el minél több csapatépítő dologra, ne húzd ki magad a feladatok alól!

A tanárokkal érdemes jóban lenni, még ha nem is rajongsz a tantárgyáért vagy nem tartod szimpatikusnak. Nem kell nyalizni, de azt tanácsolom, hogy maradj minden körülmények között udvarias és tisztelettudó. Egy-egy menőnek hitt bunkó beszólás az egész középsulis tanulmányaidra rá tudja nyomni a bélyegét. Az elején úgyis kitapasztalod, ki mennyit és mit követel, de a későbbiekben sokkal könnyebb lesz egyezkedni (dolgozatnál, vizsgánál, stb), ha jó viszonyt ápolsz velük.

Egyébként pedig ne stresszelj, ne aggódj! Egy-egy rossz jegy semmit nem jelent, seperc alatt kijavítod ;) Miről kell írnotok?

2016. szept. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Irodalomból önmagamról, h megtudjon ismerni, mert h órán valszeg nem fog tudni.

Angolból pedig a családról.

Köszönöm a gyors, megnyugtató választ!

2016. szept. 2. 18:16
 3/7 A kérdező kommentje:
Írok neked privátban!
2016. szept. 2. 18:20
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nem nehéz témák :) Gondold végig, és csak mintha egy barátnak mesélnél magadról! Először pár infó, mennyi idős vagy, hol és kivel élsz, hol tanultál. Mit szeretsz csinálni a szabadidődben, sport, zene, barátok, utazás... Miért abba a suliba mentél, mi tetszett benne, mit vársz tőle.

A családosnál pedig írhatsz először átfogóan, hányan vagytok, hol éltek, stb. Aztán szét lehet bontani, mindenkiről pár szó. Miért fontos neked a családod, miket csináltok együtt, stb.

2016. szept. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Légyszi írjatok még!
2016. szept. 2. 20:51
 6/7 anonim ***** válasza:

Te jó ég! Mintha engem írtál volna le tavaly. Egy az egyben. :D


Csak saját tapasztalatod írok le:

Első és második hónap borzalmas volt... Minden bajom volt, minden tanárral.

De utána rájöttem, hogy csak felfújtam az egészet...

Azóta az összes tanárral nagyon jóban vagyok. Most talán az osztályommal vannak problémák, de van ez így. :D

2016. szept. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Remélem nekem is menni fog.. :/ :D Köszi
2016. szept. 3. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!