Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csáth Gézát miért nem tanítják...

Csáth Gézát miért nem tanítják a középiskolákban?

Figyelt kérdés
Kb az összes létező írót, költőt tanítják, de Csáthot nem, pedig szerintem a legremekebb novellista aki valaha élt Magyarországon, és nagyon érdekes az egész élete, szerintem több középiskolást érdekelne, mint mondjuk Walther von der Vogelweide meg hasonló "hülyeségek", amiket heteken át tanítanak viszont.
2016. szept. 4. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Iskolafüggő, mi tanultuk, a tankönyvünkben is benne volt, ráadásul az idei emelt magyar érettségin is az ő egyik novelláját kellett elemezni.
2016. szept. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés. Amikor én voltam végzős, mi olvastunk tőle pár novellát bár részletesen nem vettük. Gondolom azért, mert valami oknál fogva a teljes ismert irodalomtörténetet akarják bemutatni, és abba az általad említett is beletartozik, bármilyen érdektelen is a diákok többségének. Ugyanez a véleményem példéául az ókori görög/római irodalomról, túl sok idő megy el vele kapásból 9.-ben, a diákokat nagyon nem érdekli, ezért az irodalomnak mint tantárgynak sem túl hatásos belépő. Ha 19-20-21. századi irodalmat tanítanának (vagy legalább sokkal nagyobb hangsúllyal), többen szeretnék meg a tárgyat. De hát a magyar közoktatásban ez sajnos igen mellékes szempont.
2016. szept. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
(Khm, azért én azt gondolom, hogy egy jó tanár az Antigonét is meg tudja szerettetni a diáksággal, nálunk pl. ezt történt. Persze ettől még bőven volna mit megreformálni a magyartanításon.)
2016. szept. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk tanították, legalább 3-4 novellát vettünk tőle.

Szerintem ez nagyban tanárfüggő is.

2016. szept. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!