Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Középiskolákban miért nem...

Középiskolákban miért nem tanítják a szekáns, koszekáns függvényt, a kotangenst pedig miért igen?

Figyelt kérdés
Hiszen a kotangenst kiválthatja a tangens, ugyanígy a szekánst és a koszekánst a szinusz és a koszinusz.

2013. nov. 1. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy miért nem tanítják nem tudom. De én soha nem használtam. Sok értelme nincs a külön elnevezésének mivel a szinusz, koszinusz reciproka.
2013. nov. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nincs sok értelme a külön elnevezéseknek, megtaníttatásuknak.

A ctg talán több fontosabb, alapvető képletben van benne.

2013. nov. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tudod régebben a szögfüggvényeket táblázattal kerestük.

A szinusz és koszinusz egy táblázatban van, mert cos x = sin(90˙-x). A koszinuszt alulról felfele, jobbról-balra kerestük.

Mivel a tangens és kotangens táblázat ugyanígy volt, hát megmaradt a ctg használata. (Ne kelljen külön táblázattal reciprokot keresni.)

Manapság számológépen már tényleg felesleges a ctg, általában nincs is.

2013. nov. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A ctg-nek van ekkora jelentősége? Hiszen helyettesíthető lehetne képletekben is a tg-vel, nem?

2013. nov. 1. 21:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!