Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Testnevelés felmentést hogyan...

Testnevelés felmentést hogyan szerezzek? SOS

Figyelt kérdés

Nem bírom, a sport nem az én műfajom.

Alapvetően semmi bajom, csak lelkileg viselnek meg ezek az órák.

16 éves vagyok most, idén kezdtem a 10.-et. 40 kiló körül mozgok, szóval nem a lustaság meg a lázadás miatt nem akarom ezt, hanem egyszerűen elég volt.

Undorodom a sporttól, a sportolóktól mind!

Mit tegyek? Kérem aki tud..

Pszichológus esetleg? Nőgyógyász? Valaki??

Nálunk elêg szigorú ez a rendszer. De nem adom fel!



2016. szept. 5. 17:53
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Voltam ortopédián, de ott is konkrétan kiküldtek, hogy nincs olyan mértékű bajom. Annyi, hogy hordjak talpbetétet.


A háziorvosom nem vesz komolyan. Vele nem tudok mit kezdeni.


Pl hogy holnap hogy lesz nem tudom. Nem viszek cuccot, ennyit tehetek. Egyébként nem egy link helyen tanulok , hogy pl a körülmények nem tetszenek vagy ilyesmi. Nagy a tornaterem. De én utálom azt a termet!


A tesitanáraimmal eddig nem jöttem ki jól, ez kölcsönös.


Amúgy akik a sportban bevállalósak azok az életben is olyanok. Hát én nem! Most kérjek elnézést vagy mi?? Számomra ez nem lenne gond, ha nem erőltetnék rám ezt a mindennapos mozgást.

2016. szept. 5. 18:17
 12/18 anonim ***** válasza:
65%
Ha aláznak, kérj segítséget. Szülők és tanár erre lenne jó, hogy ne legyen pszichopata a végén a gyerek, aki tesi órák miatt üti el az út mellett futó, bringázó béreket mert őt szivatták a sportosok.
2016. szept. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

8as! Jó amit írsz, csak próbálkoztam ezzel végül sikertelenül.


9es! Hát az sem az én műfajom lenne.


10es! Sajnálom, megértelek! Nagyon erős vagy! De én mindenképp változtatni szeretnék.


Megnézném a tanárom arcát a felmentésemmel. Valami mondvacsinált indok kéne, mert hát így szinte esélytelen.

2016. szept. 5. 18:24
 14/18 anonim ***** válasza:
57%
Mit jelent, hogy lelkileg megvisel?
2016. szept. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
67%

"Egyébként első pont a hozzád hasonló megnyilvánulások miatt nem jutottam eddig előre."


ühüm-brühüm. nyif-nyaf..

2016. szept. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Depis hangulat, feszengés, feszültség...


De most arra gondoltam ha ezt elmondom egy pszichológusnak, akkor arra fog gondolni, hogy csak meg akarom úszni az órákat, hogy mobilozgassak meg mittudomén, pedig nem vagyok ilyen!

Végre nyugodt lehetnék, nem csesztetnének többet ezzel az egyébként készségtàrgygyal.


Néha nevetségesen hat rám, ahogy látom, hogy az osztálytársaim (vagy én) ott gurulunk a földön, mintha ez annyit számítana.


Na meg a végzősök! Fejlett, felnőtt emberek, és komolyan, mint egy kabaréjelenet. De nem olyan vicces benne lenni..

2016. szept. 5. 18:36
 17/18 anonim válasza:
28%

Én sem értettem soha, minek ez a "minden napra egy testnevelés" az iskolákba. Az iskolai gyakorlatok lényege elvileg ugyan az lenne, hogy fejlődj és erősödj, de az ottani gyakorlatoktól mindent fogsz, csak fejlődni és erősödni nem.


De ha "kellő mértékű" gondod nincs, tehát alkalmas vagy a feladatok elvégzésére, nem fog felmentést adni senki.

2016. szept. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem beszélj erről a pszichológussal. Mert ezek nem mindennapi gondok. Nekünk csak annyi jön le, amennyit te is mondtál, hogy mit gondolhat a pszichológus.


A fokozott test mozgás, amúgy oxitocint szabadít fel, ami a depresszió egyik ellenszere.

Ha jógázni akarsz, meg meditálni, akkor keress olyat IS. Tök jól dolog.

2016. szept. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!