Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki ELTE IK-n...

Van itt olyan, aki ELTE IK-n programtervezőnek tanul?

Figyelt kérdés

Most járom a gimi utolsó évét és programtervező informatikusnak akarok továbbtanulni,nagy valószínűséggel az ELTE-re fogok menni.

Lenne pár kérdésem az épp oda járó/nemrég végzettekhez:

1.Nemnagyon értem a szakirányokat,hogy mi mit takar,melyikkel hogyan tudok elhelyezkedni stb.

2.Mennyire jó választás a többi egyetemhez képest?Sajnos egy ismerősöm se tanul ott.

3.Programozni nem tudó diákoknak is egyaránt megéri ott tanulni vagy minimális tudás kell hozzá?

4.Diploma után milyen esélyekkel lehet elhelyezkedni az egyes szakirányokban?

5.Milyen órákat várhatok első félévben?

6.Infóból jó vagyok,matek is nagyjából megy,mennyire számít hogy mondjuk az utóbbiból milyen vagyok?Mik a felvételi követelmények?


Tapasztalatok,tanácsok?



#ELTE-IK #ELTE prog.tervező
2016. szept. 6. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem ezek jó kérdések:) Az ELTE-sek segíthetnének a srácnak:)
2016. szept. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1. A szakirányok között nincs nagy eltérés, sok előadásunk közösen van. Mikor nekem választanom kellett, akkor azt mondták, hogy az A a legmatekosabb, B kevésbé, C legkevésbé. (Az E pedig az estit takarja, az kb. ugyanaz, mint a C.) A diploma ugyanaz, amit kapsz. Az A szakirányosok mennek legtöbben Msc-re, de ez nem jelenti azt, hogy C-ről ne lehetne, viszont mindenki azt mondja, hogyha nem akarsz külföldre menni, akkor felesleges a mester. Minden szakirányról ugyanazokat az állásokat töltheted be.

2. Nem tudom, mivel csak ide járok. Az egész magyar oktatás túl elmélet és magolás orientált, így gondolom a többi helyes is ez a helyzet.

3. Gyakorlatilag a 0-ról kezdik a programozás oktatását, így nem feltétlen szükséges előképzettség, de az első félévben akkor fel kell kötni a gatyát. A másik pedig, hogy a programozás vagy megy valakinek, vagy nem, szóval jobb, ha erre középsuli alatt rájön az ember, de hozzátenném, hogy még az államilag támogatott képzés is következmények nélkül ott hagyható félév után.

4. Még nem végeztem, de mindenki azt mondja, hogy könnyű elhelyezkedni. A nehezebb inkább az állás megtartása.

5. Erről egyszer már írtam egyszer valakinek emlékeim szerint itt gyakorin, mindjárt megkeresem.

6. A szak hű régi nevéhez: programtervező matematikus. Viszont sokan mondják, hogy eddig kb. 3-asok voltam matekból, viszont az itteni meg viszonylag jól megy nekik. Felvételin gondolom jövőre sem lesz kötelező az emelt érettségi semmiből, bár kitudja, addig lehet jön valami kormányrendelet, hogy mostantól minden szakra kötelező. A pontok évről évre nőnek 2014:311, 2015:335, 2016:350, de 400 feletti ponttal az ember biztonságban érezheti magát. Előre én kb. 380 pontot prognosztizáltam magamnak és 444 lett. Nem nehéz az érettségi, én egyetemen többet tanulok egy vizsgára, mint érettségire összesen.


Ha van még kérdésed szívesen válaszolok.

2016. szept. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mégsem pontosan erre a kérdésre válaszoltam korábban, viszont ez egy elég jó leírás emlékeim szerint: [link]

Annyi tuti, hogy elavult benne, hogy ettől a félévtől kezdve minden előadás látogatása is kötelező, nem csak a gyakorlatoké. Estin egyébként semelyik órára sem kötelező bejárni, ha dolgozni akarsz, akkor ezt ajánlom inkább, viszont Bsc-n azt hiszem, hogy estin nincs államilag támogatott, csak mesteren.

2016. szept. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen hogy segítettél!

Kezd nagyon érdekelni a programozás,ezzel annyi bajom van hogy nem tudom hol kezdjem,hogyan kezdjen és hasonlók.

Szóval ha ebben is segítenél,megköszönném:)

2016. szept. 7. 17:06
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a srác tök jól magyaráz, sokat tanultam én is tőle. Javaslom, hogy a C++ kezdőknek lejátszási listával kezdj, majd jöhetnek a Programozási tételek [C++] (ezeket kell tudni emelt érettségire és az első félév programozása egyetemen is ezekről szól). Aztán vannak még C++ haladóknak videói is és más nyelvekhez is csinált tutorialokat, de egyetemen első két félévben csak C++ van, aztán szakirányfüggő. (Nekem most 3. félévben JAVA lesz pl.)


https://www.youtube.com/user/TheHUNTutorials/playlists?shelf..


Ha a kezdős és a a prog. tételes videóit végignézted, akkor próbáld az emelt érettségi programozás feladatait megcsinálni. Mindenképp a régieknél kezdd, mert egyre nehezedik. (Emlékeim szerint 2005 az első és minden évben van tavaszi meg őszi, magyar és idegen nyelvű[ami le van persze fordítva magyarra is])

Ha konkrét programozási kérdéseid lesznek, akkor majd nyugodtan írj itt nekem privát üzenetet, mert arról e-mailt kapok, így mindenképp látni fogom.. Legalább akkor programozok is egy kicsit a rengeteg matek és magolás közben.

2016. szept. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen neked is!

Nagyon sokat segítettél!

2016. szept. 10. 08:27
 7/7 A kérdező kommentje:

Ha valaki még tudni segíteni,azt megköszönném!

OXS vagy Windows-t ajánlotok?

2016. szept. 11. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!