Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE fizika alapszakhoz...

ELTE fizika alapszakhoz milyen érettségit érdemes tenni?

Figyelt kérdés

Fizika alapszakra szeretnék majd jelentkezni és lehetséges, hogy a sulim miatt, inkább matek emeltet tennék és közép fizikát. Bár őszintén, inkább fizika emelteznék és matek közepeznék. Valahogy a fizika jobban érdekel és szerintem jobban is sikerülne, de a suliban senki nem szokott emelt fizikát tenni, mindenki matek emeltre megy... és szerintem nem is biztos, hogy vállalnák a felkészítést emelt fizikára(pláne, ha csak 1 ember akarná)


Szóval szerintetek melyiket lenne érdemesebb letenni? És annyit tanulni rá, hogy sikerüljön?


Lehet tényleg emelt matek kéne és mellett a fizikát nagyon jól megtanulni középszinten?


Csak ugye egy műszaki egyetem és nem villamosmérnök vagy ilyesmi, szóval gondolom jobban kéne a fizika... és a későbbiekben csillagászatot,asztrofizikát vagy kozmológiát szeretnék tanulni.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. szept. 4. 23:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Letenni egyiket se muszáj, de megtanulni legalább a gimis emelt szinten mindkettőt meg kell.
2016. szept. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
71%
Én a helyedben matematika emeltet csinálnám meg, mivel a fizika eszköztára a matematika. Ha azt nem tudod magas szinten akkor hiába érted a fizikai összefüggéseket.
2016. szept. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%

Én meg azt mondom, hogy inkább a fizikára gyúrj rá. Hogy Ilja Mihajlovics Frankot, a Cserenkov-sugárzás elméletének egyik Nobel-díjas kidolgozóját idézzem:


"Jegyezze meg, fiatal barátom, hogy a fizikában nem a metematika nehéz, hanem a fizika."


Ez fizikus berkekben egy elég közismert idézet, és nagyon igaz. Minden szükséges matematikát te meg fogsz tanulni az egyetemen úgyis. De a fizikát nem fogod megérteni soha, ha nem érted a fogalmait, modelljeit, azt a gondolkodásmódot és munkamódszert, amivel dolgozik. Tehát erre helyezd a hangsúlyt. Einstein is így tett egész életében.


Üdv,

egy fizikus

2016. szept. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A fizika szakos gólyák felmérő eredményei alapján mindegy, hogy milyen szinten érettségizel fizikából. Többet számít, hogy mennyire színvonalas iskolába jársz. Ha ez nem az országos első 10, akkor repülj rá a 2004 előtti központi felvételi feladatsorokra, és tanulj meg rendes fizikafeladatokat megoldani, az éri a legtöbbet. Ehhez persze majd az elméleti részt is sokat fogod olvasgatni közben.
2016. szept. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!