Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tartsak fegyelmet a...

Hogyan tartsak fegyelmet a tanórán? ötletek

Figyelt kérdés
Büntetések vagy más megoldások érdekelnek, ami a diákokat a csendre és fegyelemre sarkalná. Már több mindent kipróbáltam, de hatástalan volt. Középiskolában
2016. szept. 8. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Gimnazista vagyok, az osztalyom az iskolamban koztudottan fegyelmezhetetlen. A tanarok lassan felve jonnek orara. Megis nehany oran fegyelmezettek vagyunk, par tanarnak sikerult ezt elernie. Van akitol fel mindenki (szerintem ez felejtos ha mar az elso alkalommal nem sikerult 'ijesztonek' latszanod), van aki annyira unalmasan magyaraz hogy mindenki nyitott szemmel alszik es hulyeskedni sincs energiank. A leghatasosabb megis az, ha erdekesen magyarazol. Pl. angolbol mindenki 4-es, 5-os, a tanar hihetetlenul jofej, erdekesen magyaraz, tenyleg odafigyel rank, es mi ezert olyanok vagyunk mint a kisangyalok (szinte). Ott is szokott menni azert a hulyules, de ha a tanar keri hogy nyugodjunk le (teljesen normalis hangnemben) akkor mindenki elcsendesedik. Tekintely:)
2016. szept. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekünk nagyon durván rossz osztályunk volt tizedikig. Amit tehetsz, hogy a leghangosabb embereket előre ülteted, ha valakik beszélgetnek a terem különböző végeibe ültesd őket. A telefonokat vedd el mindenkitől óra elején. Ha ez sem elég akkor, szállj rá azokra akik az órát zavarják és feleltesd őket mindennap, adj nekik extra házit, amit ha nem csinálnak meg 1-est kapnak, bíz rájuk házi dogákat. Aztán, majd szépen kibuknak a zavaró elemek, nálunk ez lett a megoldás.
2016. szept. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja esetleg behívhatod az igazgatót is, nálunk ezt is kellett.
2016. szept. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mindig őrizd meg a méltóságodat, sohase haverkodj le a diákokkal és legyenek elveid, amiknek adj is hangot!


Lehetőleg viccesnek vélhető ruhákban ne tarts órát, azaz huzentrógerben, lyukas köpenyben, leszakított ujjú pólóban, vagy feliratos pólóban, ne öltözz papagájnak, ne fesd ki magadat, ne fesd a hajad hülye színekre, sorolhatnám... Ezek között, még tarthatnak cool-nak is pár dolgot a diákok, de csak akkor, ha zseninek látnak az órádon. Ha nincs "zseni" éned, ne akarj kitűnni a kinézeteddel! A legtöbb ember átlagos képességű, ez nem is baj, én is ilyen vagyok, ezért sohasem próbáltam hülye szokásokat bevezetni az életembe.


Egyszerűen követeld meg a csendet, és azt, hogy mindenki jegyzeteljen. Ezt mondd el a fickóknak, aztán, ha nem veszik be, akkor írass velük egy röpdogát, majd döntsd el, hogy kijavítod-e (ne javítsd ki, mert kiszúrnál a nem zajongókkal is). Ráijesztésnek ez is jó.


Egyik matektanárunk, ezt eljátszotta, de nála az első kérdések a dogában.: Mi az élet?

Miért élek?

Mi az élet értelme?


Várt 5 percet és közölte, hogy ez most halál komoly és tessék írni. Aztán 3 perc múlva megkérdezte, hogy akkor folytathatjuk a matekórát?


Ugyanakkor, ez még 7-es általános iskolásokkal elkövetett poén volt, ott működött.


Miért nem kérdezel meg sikeres, idősebb tanárkollégákat?

Pár beszélgetés nem árthat meg, hiszen nem látod őket óra közben, honnan is tudnád, mi a siker titka?

2016. szept. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Dobd meg őket krétával...
2016. szept. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Semmiképp se állj fel sehova, asztalra végképp ne!


Vagy őrültnek, vagy vicces arcnak fognak nézni (volt egy földrajz tanárunk, aki a létrára állva leste a puskázókat, persze soha senkit nem akart észrevenni nyilvánosan).


Ha zseni vagy, mint tanár, akkor még szerethetnek is érte, de megint félek, hogy nem vagy zseni (mert volt egy asztalokon ugráló némettanár a sulinkban, aki szegény kicsit be volt kattanva, az ő példája semmiképp sem követendő!)...


Ó Kapitány! Kapitányom!

2016. szept. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen tantárgyat tanítasz meg kiket.
2017. máj. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!