Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kell emelt jogásznak? Feltudok...

Kell emelt jogásznak? Feltudok készülni 1 hónap alatt?

Figyelt kérdés

Hogy a francban van ez?

Felvettek igazságügyi igazgatásra idén de viszont én jogász szeretnék lenni.

Nincs emeltem még, de ha most októberben megcsinálok egyet akkor februárban tudok jelentkezni keresztre. Ezt mondta az oktató akit megkérdeztem.

Szerintetek megéri? Feltudok készülni rá?

Diákhitelből fizetném ezt is amin most vagyok és azt is. 20.000 forinttal több mint ez, viszont ha végzek akkor nem egy netto 100.000 forintos fizetésből kell visszafizetnem a hitelt hanem azért egy jogász fizetés jóval több és élhetőbb.

Nem?


20/L


2016. szept. 9. 12:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha ennek nem tudsz 20 évesen, egyetemistaként utánanézni, akkor ne legyél jogász.


[link]


Az meg, hogy fel tudsz-e készülni, teljesen kiszámíthatatlan. Miből akarsz emeltezni egyáltalán? Milyen szinten vagy belőle...?

2016. szept. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Érettségi követelmények: történelem és latin nyelv vagy magyar nyelv és irodalom vagy egy idegen nyelv (angol, francia, német, orosz, spanyol, olasz). A felsoroltak közül legalább egyet EMELT szinten kell teljesíteni!



ez van az oldalra írva.

Tehát, ha ugye most van egy 85%-os töri érettségim közép

akkor mellé van egy 85%-os angol közepem

akkor csinálok mellé egy magyar emeltet?

Csak követelmény az emelt? Mármint nem kötelezően azt a tantárgyat számolják be a pontba amiből az emeltet csináltam, csak lényeg hogy meglegyen az emelt?

2016. szept. 9. 12:07
 3/4 A kérdező kommentje:

Te mit flegmáskodsz ?

Egy egyszerű kérdést tettem fel. Ha nem tudsz szépen válaszolni kioktatás nélkül akkor ne válaszolj. Hidd el nem érdekel hogy mit gondolsz arról hogy jogász akarok lenni :)


Más valaki?

2016. szept. 9. 12:08
 4/4 A kérdező kommentje:
Most néztem hogy már lecsúsztam a határidőről ami a jelentkezést illeti az érettségire...
2016. szept. 9. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!