Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felsőoktatási szakképzést...

Felsőoktatási szakképzést megéri végigcsinálni 640 ezerért?

Figyelt kérdés

Pótfelvételivel kerültem be, mert érettségi után nem terveztem a jelentkezést. Mivel esti iskolába jártam, ahol a 2 év alatt nagyon gyors és nem túl erős volt a felkészítés, mindössze 254 pontot sikerült összeszednem.


Pótfelvételivel felvételt nyertem marketingkommunikáció fsz. képzésre, de úgy látom, hogy rossz döntés volt.


Nagyon-nagyon sok a matematika, nappali rendű, és nincs időm így dolgozni, sok az óra, és ráadásul 640 ezer forint a képzés.


De ami a legjobban bánt, hogy csak egy közgazdász-asszisztens végzettséget kapok 2 év alatt, ami úgy gondolom, hogy egy OKJ-nél nem ér sokkal többet.


Egy ügyintézői OKJ 1 év, 160 ezer forint és mellette dolgozhatok.


A 26%-os matekommal ráadásul nem hiszem, hogy bírnám itt az alapozó tantárgyakat.


Jobb döntés lenne inkább elvégezni most egy ügyintézői OKJ-t, és jövőre újraérettségizni matekból, majd megcélozni az alapképzést?


Kérdésem: megéri-e ezt az áldozatot a felsőoktatási szakképzés, amit felül írtam, vagy nem ér többet ennyivel egy OKJ képzésnél?


2016. szept. 11. 10:18
 1/4 A kérdező kommentje:
Számolgattam a kreditekkel, de ha végigcsinálnám a 2 évet, és utána számítattnám be az alapképzésbe, nem járnék jobban, mintha most 1 évig OKJ-t végeznék, és jövőre egyből alapképzésre mennék.
2016. szept. 11. 10:19
 2/4 anonim ***** válasza:
Fú, nehéz kérdés. Nekem nincs tapasztalatom, de kétesélyes. A papír mindig többet ér mint a nem papír, de persze sok az esetleg csak wc papírnak használatos, még akkor is ha diplomád van. Ha épp jókor lennél jó helyen, lehet hogy találnál vele jó munkát - ismerek ilyet. Csak hát nincs rá garancia. Amúgy fogalmam sincs hogy az általad választott terület mennyire kapós, szóval... :-\ Ha szerinted nem éri meg, akkor válaszd a másik lehetőséget.
2016. szept. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi a választ. Úgy döntöttem, hogy 2 év, full matek és 640 ezer forint nem ér meg egy asszisztensi papírt, ezért maradok a logisztikai ügyintéző OKJ-nél. Ha ebben nem kapok munkát, legalább nem akkora a veszteség....
2016. szept. 11. 12:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, jobban jársz így valószínűleg. Aztán közben vagy utána még mindig belekezdhetsz másba is.
2016. szept. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!