Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nappalisként, hogy lehet a...

Nappalisként, hogy lehet a legkevesebb időt bent tölteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lehet, hogy fura a kérdés, de kíváncsi vagyok akár a felsőbb évesek tapasztalataira is.

Szeretnék dolgozni egyetem mellett, de 4 nap is 8-16-ig vannak előadásaim/igaz szünetekkel/..de ez nekem egy 5:30-as kelés és egy 17 órási hazaérkezés, amit nem szívesen vállalnék be hosszútávon.

Mennyit lehet hiányozni,egyáltalán van erre valamiféle törvény? Bent voltam az első előadáson, és iszonyatos időpocséklásnak gondolom. Másfél órán át hallgattam, ahogy az előadó a semmiről beszél, aztán 2 percben ledarálta a követelményeket, ez a könyv kell januárban vizsga. Innentől kezdve ha otthon tanulgatom csak az adott tárgyat, akkor mennyire fontos bejárni? Ráadásul egy netes felületen minden ilyen követelményt és témakört+az óra ppt-jét felrakják a tanárok, szóval annyira feleslegesen kidobott időnek tartottam az első napot, hogy eljöttem az első előadás után...nem tudom mi lenne a helyes, mennyit lehet úgymond otthon tanulni és mennyit illik bent lenni. Tudom..erre van a levelező, de kicsit későn eszméltem, hogy ennyi órám van egy héten..

ELTE-TÁTK.



2016. szept. 12. 12:53
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Menj at levelezore, en azt csinaltam. Nem birtam a nappalis csiga tempot.
2016. szept. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs a szakomon belül levelező, illetve elég sok pénzkiesést jelentene..:(
2016. szept. 12. 13:06
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Döntsd el. Ha nem látod értelmét az órának s nincs jelenléti ív, kihagyhatod. Nekem volt, hogy ütköztek óráim és sosem mentem be az unalmasabbra :)

Egyszer pedig nem volt kedvem egyetemre járni és kihagytam egy hetet, majd elkértem egy jól jegyzetelő évfolyamtársam jegyzeteit, semmi hátrányom nem származott belőle.

Nekem egyszer volt 8-20-ig is órám, ráadásul ez több, mint 12 óra volt, itt volt az ütközés... Aztán gépterem (ez még a régi időkben volt, amikor otthon nem volt netem), majd 1 óra út haza... Nem dolgoztam, az igazán nem fért volna bele s nem is voltak normális munkák. Úgyhogy általában bejártam, de sok esetben nem volt olyan sok értelme. Illetve némely prof rühellte, ha ismeretlen arcot látott vizsgán, ilyenekre érdemes volt beülni...

Úgyhogy mérlegelj, mit tehetsz és minek van értelme.

2016. szept. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kötelező bent lenni minden órán?

Szerintem már az is jó lenne, ha egy-egy órára nem kéne bemenni, addig meg tanulnál a könyvtárban. Igaz, nem érsz haza előbb, de legalább értelmesen töltöd el az időt, nem felesleges előadásokkal :)

2016. szept. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Eddig nem volt szó róla, de gyakorlatilag az egész tananyag humán, nem olyan mint egy mérnöki, hogy ha nem mész be lehet nem is érted meg..ezt ugyanúgy meg lehet otthon tanulni. Szóval tanácstalan vagyok.De a tárgyak nagy része 2-300 fős, szóval nem hiszem hogy akárki emlékezne rám:D
2016. szept. 12. 13:41
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Tátkon simán dolgozom nappali mellett, gyakra járok be mindig, a többiből meg szelektálok, mert van akit kár kihagyni.
2016. szept. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Írtam privátot
2016. szept. 12. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!