Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ajánlanátok lineáris algebráva...

Ajánlanátok lineáris algebrával foglalkozó (lehetőleg az alapoktól kezdő) könyvet/jegyzetet/oldalt?

Figyelt kérdés
Most kezdtem az egyetemet, de már előre látom, hogy ez kemény tantárgy lesz. Előre is köszi a segítséget!

2016. szept. 13. 18:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Freud Róbert - Lineáris Algebra


Illetve akinél tanultam a tárgyat, nagyon de nagyon jó jegyzetei vannak: Kiss Emil, ELTE. Beírod a keresőbe s kidobja az oldalát. Rámész az a hallgatóknak fülre és Algebra 1 előadás. Lentebb görgetve találsz előadásjegyzeteket, Algebra 1-ből csak pár előadás szól a lineáris algebráról. Azokat töltsd le, illetve keress egy olyat az oldalán, hogy régebbi felévek anyaga és itt keress egy Algebra 2 tárgyat valamelyik évből. Szintén az előadásra menj. Az algebra 2 teljesen linalgal foglalkozik (vektorterek, lineáris leképezések, sajátérték, euklideszi terek, bilineáris függvények, kvadratikus alakok).


Illetve ha érdekel az algebra ajánlom a könyvét, szerintem fantasztikus, ingyen, legálisan letölthető, Bevezetés az Algebrába a címe. Továbbá letölthető az összes benne lévő feladat részletes megoldása, szintén ingyen.

2016. szept. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
mateking.hu
2016. szept. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is Freud Róbert könyve a legjobb.


Én 8 évig tanítottam egyetemen lineáris algebrát. A kulcs hozzá a vektorok fogalmának intuitív megértése, amely lényegében annyi, mint nyilak a térben vagy a síkon. Ha ezek összeadása, skaláris és vektoriális szorzása vagy ezek transzformációja (forgatás, tükrözés, vetítés) megjelenik a lelki szemeid előtt, és szemléletes jelentést tudsz nekik adni (merthogy van), akkor az egész csak sétagalopp lesz. Lineáris függőség/függetlenség, determinánsok, egyenletrendszerek megoldhatósága, sajátértékek és sajátvektorok kiszámítása, stb., ezek mind nagyon szorosan egymással is összefüggő témakörök. Az egyik megértése segít a másik megértésében is, tehát őszintén szólva én úgy érzem, hogy csak az nem tudja megtanulni, aki nem is akarja.

2016. szept. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 dq ***** válasza:
+ Ott van a Kuros: Felsőbb algebra (orosz), az sokkal inkább mátrix-mint-számtáblázat centrikus, mint a Freud, ami inkább geometriaibb megközelítésű, de nem lényegesen rosszabb. Én sokkal jobban szeretem az új-nyugati jelöléseket és felépítést a régi-orosznál, de hát kinek mi szóval egy próbát megér ha a kezedbe akad.
2016. szept. 18. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!