Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van itt vegyészmérnök, vagy...

Van itt vegyészmérnök, vagy vegyészettel foglalkozó ember?

Figyelt kérdés
Mit csinál egy vegyészmérnök? Hogy telik egy napja, mennyit van a laborban? Érdekes szakma?

2015. aug. 19. 09:54
 1/1 anonim ***** válasza:
86%

17 éve diplomáztam.

Hosszú ideig elsősorban aknát szedtem és pirotechnikát szereltem, időnként tüzet oltottam. Utána gázipari cégnél dolgoztam, elsősorban gázellátó rendszereket terveztem és spec laborgázokat kalibráltam. Utána elmentem mikrobiológiai laborba, két évig dolgoztam laborvezetőként, de ott is munkám háromnegyedében gyártásban ténykedtem napközben,avgy a szenynvízkezelőben, mint minőségbiztosítás. Négy éve megint munakhelyet váltottam, most elsősorban ADR-ezek, kémai biztonsági felügyeletet csinálok.

A vegyészmérnökök egytizede se dolgozik laborban.( A diplomás vegyészeknél esetleg kicsit több.) Aki a szakmában dolgozik, többségében termelésben, aki meg perverz, mint én, az elmegy inkáb robabngatni és mérgezni, de ez ritka. A labormunkát technikusok végzik eg gyakorlott ügyes technikus egy HPLC gépet ugyanolyan első osztályúan kezel, mint egy spektrofotométert. A mérnök azért kell, hogy őket egzecírosztassa, illetőleg megdugja, de lehetőleg munka után, mert a laborasztalról könnyű leverni valamit.

2015. aug. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!