Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen történelmi atlaszt...

Milyen történelmi atlaszt használjak az érettségin?

Figyelt kérdés

Milyen történelem atlaszt használjak szerintetek az érettségin? Elsősorban a közelmúltban érettségizettek véleményére lennék kíváncsi. Illetve a tapasztalataikra.

Továbbá arról is szeretnék informálódni, hogy lehet-e több atlaszt használni az írásbeli részen? Ha igen, maximum mennyit?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. szept. 16. 20:42
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Én a pirosat használtam ,de a türkiz is érdemes, hogy ott legyen! Nálam ott volt mind a kettő azt hiszem, de érdeklődj az iskolában, engedik-e.
2016. szept. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ. Megtudnád mondani, hogy melyik kiadó atlaszait említetted? (Csak a színüket mondtad el.)

Azért kérdeztem rá, hogy hányat lehet, mert a suliban a tanárom sajnos nem tudta megmondani biztosra, hogy hányat lehet használni.

2016. szept. 16. 21:01
 3/10 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Én ezt a kettőt ajánlom, én is ezeket használtam.

2016. szept. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
a mozaikos nagyon jó!! ötös töri érettségit írtam vele, pedig mindig ketts voltam belőle :D
2016. szept. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

4. válaszoló, a mozaikos atlaszt csak neten lehet rendelni vagy valamelyik könyvesboltban is kapható?

2016. szept. 16. 21:40
 6/10 anonim ***** válasza:
én konkrétan érettségi előtti nap a kiadónál vettem meg, és képzeld, hatlamas hiány volt, csak ott lehetettakkor kapni (2013), rengeteg diák sorbanállt, és ezt vette :D amúgy szerintem vaterán is érdemes szétnézni, sokan csak érettségire vették meg.
2016. szept. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Pedig szóljatok rá a tanárra hogy járjon utána, ugyanis idén változnak a szabályok elvileg az atlasz tekintetében is. Én májusban érettségiztem és említette a tanár h szerencsések vagyunk mert akik jövő májusban érettségiznek már csak olyan atlaszt használhatnak amibe nincs kronológia.
2016. szept. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
az ciki.
2016. szept. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A 2016/2017. tanév május–júniusi vizsgaidőszakában az érettségi vizsgán az állami tankönyvfejlesztésért és kiadásért felelős szerv által kiadott, kronológiai adattáblázatot nem tartalmazó középiskolai történelmi atlasz és a 2015/2016. tanévben tankönyvjegyzékre került középiskolai történelem atlaszok is használhatóak.


Módosították a rendeletet, vagyis jövő tavasszal még biztosan lehet használni a régebbi atlaszokat is, amikben van kronológia. De hogy azután mi lesz, azt nem lehet tudni.

2016. szept. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm azépen a válaszokat!

Igen, szerencsére végül úgy döntöttek mi még használhatjuk a kronológiát.

Csak van 2 atlaszom meg hallottam róla, hogy valami vörös atlasz nagyon jó (mint kiderült a mozaik kiadótól).

2016. szept. 17. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!