Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Véletlen, hogy a "mélymagyarok...

Véletlen, hogy a "mélymagyarok" pont azt az árpádsávos zászlót használják (a kb.15 történelmi zászló közül) amit a nyilasok is használtak?

Figyelt kérdés

Állami ünnepségeken láthatjuk a történelmi zászlók bevonulását. A „mélymagyarok” mindig azzal védekeznek, hogy ez történelmi jelkép, és a magyar történelmi hagyományokat képviselik ezzel.

De sok közül miért pont azt választották ki ami hasonlít a nyilas zászlóra? (Most lehet alibizni, hogy más a csíkozása, meg hasonlók, de a lényeg akkor is az marad)


Miért nem ezen történelmi zászlók közül választottak akkor?


[link]


2014. febr. 7. 19:33
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Jó kérdés, nem? :)
2014. febr. 7. 19:38
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
és akkor mi van ha a nyilasok is használták ?? hmm ? akkor azt a zászlót végleg ki kell törölni az emberek emlékezetéből ?
2014. febr. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
A radikálisok közül sokan úgy vélik, hogy mindig ki van szolgáltatva az ország egy külső hatalomnak, pl szovjetek vagy most az EU-t tartjàk ilyennek. Ha megnézed pl a kurucot, ők II. Rákóczi Ferenc tisztelői, valamikor írtal egy cikket is miért pont ez lett a nevük. Na ő pl ezt a jelképet használta, ami számukra egy "szabadságharc" szimbóluma. És a kuruc.info elég jelentős tényező a radikálisok jobboldaliaknál. Szerintem ezért használják sokan ezt, bár én nem vagyok nemzeti radikális, se "mélymagyar" (nem szeretem ezt a szót), van pár ismerősöm, aki ebben utazik, meg néha benézek a kurucra pl.
2014. febr. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%
Én eddig azt hittem, hogy a Náczivadász csak egy poénoldal, de most kiderült, hogy nem.
2014. febr. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%
Igen véletlen, de a provokációgyanú már nem. :)
2014. febr. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
2%
Persze hogy véletlen mint ahogy az is hogy a mélymagyarok istenként tisztelik a nyíltan náci hortit meg szálasit és még lehetne sorolni. Ezek mind véletlenek.
2014. febr. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
40%
Ott van köztük a 4. az árpádsávos.
2014. febr. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%

Ugyan sok történelmi zászlónk van, de jó néhányon ott van a külföldi uralkodó címere.


A Honfoglalásnál használt zászló pedig túl egyszerű.

Így marad az Árpád sávos.


Esetleg még Mátyás király zászlaját lehetne felhasználni.

2014. febr. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Ozmium42 ***** válasza:
73%

"Most lehet alibizni, hogy más a csíkozása, meg hasonlók, de a lényeg akkor is az marad"


Nem marad az, mint ahogy az amerikai zászló sem "más csíkozású árpádsávos". A nyilas zászló és az árpádsávos hasonló, de jól megkülönböztethető, és következetesen eltérnek egymástól. A nyilasok nyilas zászlót használnak napjainkban is, az árpádsáv pedig még mindig történelmi jelkép (lásd a címerben, városok címereiben), és nem sajátították ki a nyilasok.

2014. febr. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%

"Jó kérdés, nem? :)"

Jaj, de édi, hogy így örülsz magadnak! :D

2014. febr. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!