Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Angol OKTV tippek, tanácsok,...

Angol OKTV tippek, tanácsok, ötletek?

Figyelt kérdés
Aki már vett részt angol OKTV-n az milyen módszerrel készült fel? Másrészről mindenféle egyéni tapasztalat érdekelne!:)

2016. szept. 22. 20:44
 1/6 s55 ***** válasza:
Szerintem kifejezetten erre a versenyre készülni nem is nagyon lehet és nem is érdemes. Tanuld meg a nyelvet és menni fog:) (én 1. fordulóból jutottam tovább, mivel csak irásban vagyok igazán jó, szóban nem annyira...)
2016. szept. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az írásbelire akkor nincs semmi praktikád? Én szóban vagyok jobb.
2016. szept. 22. 21:04
 3/6 anonim ***** válasza:
27%

Komolyan OKTV-re készül egy olyan ember aki egyedül arra nem képes hogy megkeresse az előző évi feladatokat és megcsinálja?

Akkor talán látnád is milyen feladatok vannak.

Úgy látom egyre nagyobb divat életképtelennek lenni

2016. szept. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 s55 ***** válasza:

Nem igazán, nagyon esetleges, hogy éppen milyen tudás kell hozzá. Szavakat kell tudni pl, vonzatokat, de talán tényleg az a legjobb ha megcsinálsz néhány korábbi sort és ami gyengébben sikerül arra gyakorolsz.. (egyébként elég magas a továbbjutási ponthatár)

[link]

2016. szept. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen #1-es válaszoló! Kedves 3-as képzeld el, hogy csinálok feladatokat, és ha láttad volna az alkérdést, akkor biztosan sikerült volna értelmezned azt, hogy egyéni praktikákat várok. Hihetetlen, hogy a mai világban ilyen félanalfabéta emberek vannak.
2016. szept. 23. 20:06
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell/lehet készülni az angol OKTV-re.


A feladatlapok nyelvi tudást mérnek, nem felkészülést. Ha érzéssel meg tudod mondani, mi való oda, akkor nem kell készülni, ha meg nem, akkor táblázatok/szótárak/nyelvi feladatok magolásával (ezeket konkrétan láttam a későbbi fordulókban) semmit nem érsz el, mert semmi esély nincs rá, hogy egy részt megjegyzed a dolgokat, hogy azok, amiket megjegyzel, normális kifejezések amik amúgy használatban vannak, hogy rendesen meg tudod őket tanulni "felkészülésként", illetve, hogy pont azokat fogják kérdezni.


Második fordulónál levélírásra sem nagyon tudsz készülni, maximum példa alapján keresel esszéket az interneten, de valósznűleg a stílusnak megfelelés nem lesz probléma, ha odáig eljutsz. Szükséges normális vélemény és tájékozottság, de ez igazából ismételten nem készülődésen múlik.


Szóbelikre ér és érdemes készülni, könyvbemutatónál a könyv hátterének megnézése, motívumok/irodalmi háttér/mű üzenete/stb. áttekintése, illetve egy viszonylag koherens belső vélemény kialakítása. Döntőnél a cikkekkel kapcsolatban szintén ugyanez. A képleírásnál ha nem tudsz egy absztrakt témáról beszélni 15-20 percet, akkor az megint nem felkészíthető dolog, mert gyakorlattal jön.


Egyáltalán nem triviális a legtöbb dolog a nyelévi tesztekben és az egyéb feladatokban, tehát tipikus nyelvi feladatokkal nem, csak nyelvi rutinnal lehet őkte jól megcsinálni. Összességében ha tudod a nyelvet, akkor mennie kell az OKTV-nek nagyobb felkészülés nélkül is. Ha nem, akkor azt kell fejleszteni, nem a versenyre készülni.

2016. nov. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!