Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi tanácsok? (lent)

Egyetemi tanácsok? (lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nos idén kezdtem az egyetemet és eddig az első két hete azért kicsit ütött :D. Rengeteg anyagot adnak le, nehezen érthető, és alig követhető előadás közben. És úgy érzem, hogy a vizsgaidőszakra szinte lehetetlent/túl sokat kérnek minden tárgyból. Vagy ez még csak ilyen megijesztés az elején? Ennél könnyebb lesz? Nem hinném, hogy bennem van a hiba, kitűnő volt az érettségim is, 425 pontom lett felvin, nyelvvizsga, technikusi papír stb.. de ami egyetemen van az érezhetően más szint. Ehhez szeretnék tanácsokat kérni tőletek, ki hogy élte ezt meg/túl? Legjobb tanácsok, életmentő tippek/trükkök ide jöhetnek. Villamosmérnöki szak :)

2016. szept. 18. 20:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Az első hét minden félévben csak a bevezetés szokott lenni. Azt tanácsolom, hogy ne gondolkodj többet úgy, hogy neked ennek mennie kell, mert az érettségi így meg úgy, hanem minél hamarabb tudatosítsd, hogy "ez meg ez az elvárás és ez nekem nem megy" és ne szégyellj segítséget kérni (és ha kell, fizetni érte).
2016. szept. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Mit értesz azalatt, hogy segítség és még fizetni is érte?..

Nyilván úgy gondolkozik az ember, hogy igenis megtudja csinálni, és ez sikerül neki.. magabiztosság fél győzelem. fő az optimizmus :)

2016. szept. 18. 21:01
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Nem, magabiztosság itt a javító ZH-k körül kezdődő ide-oda kapkodás, csúszás, az alapok kihagyása, az egész képzés végigszenvedése.
2016. szept. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
28%

Én már lassan végzek, de még mindig érnek meglepetések.

:/

Óbudais vagy egyénként?


Tipp: Légy jóban olyanokkal, akik közel vannak a "tűzhöz".

Nekem hatalmas nagy hátrányom volt, hogy mindig az utolsó utáni percben értesültem a dolgokról, aztán jött a kapkodás.

2016. szept. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Azt hallottam már, hogy kellenek a kapcsolatok. Nem akarok kapkodni zh-k idején meg vizsgák előtt. tényleg jó lenne folyamatosan felépíteni a tudást. nem óbudai, ME :)
2016. szept. 18. 21:23
 6/13 anonim ***** válasza:
66%

Más szint igen. Én most kezdem a mesterképzést, kicsit már unom, de neked is kitartást!:)

Ha úgy érzed, hogy sok az anyag, akkor rendszeresen tanulgasd őket, hogy vizsgaidőszakban ne csak tűzoltás legyen.

Én megmondom őszintén, hogy sokat segített, hogy jóban voltam a csoporttársaimmal, és ámbár én sokat tájékozódtam magamtól, mégis volt 1-2 dolog, amit a szaktársaimtól tudtam meg.

Most mesteren és alapszakon is "bepofátlankodtam" előző, vagy azt megelőző évfolyami csoportokba, ott rá tudtam keresni tanárokra, tárgyakra, mit lehet várni vizsgán, de volt, hogy kérdést is kiírtam. Nekem ez a másik csoportban való kutatgatás sokat segített :D

2016. szept. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55%

Fb-csoportokra értettem amúgy, de még eszembejutott, hogy én erről az oldalról csekkoltam le a tanáraimat és sokszor megmentett már, hogy a másikhoz vettem fel: [link]

(:

2016. szept. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen azt hiszem ezt is hallottam már hogy be kell lépni az öregebb csoportokba is :D Akkor valószínű ezt is megfogom tenni. Köszönöm szépen :)
2016. szept. 18. 22:00
 9/13 anonim ***** válasza:
56%
Én informatikusként végeztem, a te képzésedet nem nagyon ismerem. Én azt tudnám tanácsolni (az én korábbi énemnek is :D), hogy ha van valami beadandó feladat, akkor azt időben el kell kezdeni, ne mindig az utolsó héten/napokban. Valamint rendszeresen kell gyakorolni, mert az elméletet meg lehet tanulni, viszont a gyakorlati tudás csak "csinálás" közben alakul ki.
2016. szept. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
64%

Én Óbudás vagyok, nekünk azt mondták a felsőbb évesek hogy az első két félév lesz a legnehezebb, de én ebben kételkedek :D


Ehhez képest az első félévet relatív könnyűnek találtam, legalábbis én fel tudtam venni a ritmust úgy, hogy mindössze egy jól sikerült közép matek érettségire támaszkodhattam, ezen kívül a fizikás része az teljesen nulla. Nem is volt csak 20-21 óránk egy héten, elég sok szabadidőm is maradt.


Na a második félév már tényleg nehéz volt, több és nehezebb tárgyak, magasabb óraszám, bejöttek a laborok amik ráadásul nekem nem voltak az erősségeim, bár valaki lehet hogy pont azokat találja majd könnyebnek.


Megnéztem a tantervetek, nem tűnik vészesnek, szerintem csak fel kell venned a ritmust.

2016. szept. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!