Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Hogy tudnám...

Mit csináljak? Hogy tudnám hasznosabban tölteni az időm?

Figyelt kérdés
Gimnáziumba járok, jó tanuló vagyok, 4,75 volt tavaly évvégén az átlagom, de nagyon kevés időt töltök tanulással. Emelett, nincs semmi amit csinálhatnék. Az osztálytársaim szinte mind sportolnak, zenélnek stb. Én meg nem csinálok semmit. Itthon vagyok, nyomkodom a telefonom, a kutyámat mindennap elviszem sétálni, de ennyi. Úgy érzem, így elpocsékolom a fiatalságom. A barátaimmal nem tudok találkozni, mert kolisok, szóval csak a hétvégék maradtak. Az osztálytársaimmal pedig annyira nem vagyok jóban, nincs bajom velük, de elég az az idő amit az iskolában együtt töltünk. Segítsetek, mit tehetnék. 16/L

2016. szept. 24. 21:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Bármilyen hobbi, ami érdekel? Van ötleted arra, hogy néhány éven belül mivel szeretnél foglalkozni? Hamar eljön. :S

Ezért is jó egy hobbi, mert abban tudsz igazán szakértővé válni, és később is jó hasznát veheted (persze ez hobbifüggő). Most nem valami elborult dolgot képzelj el, mondjuk várat építeni gyufaszálakból, de a zenélő ismerőseidnek például van egy ilyen elfoglaltságuk. Ráadásul az kikapcsol, energiát ad. Egy olyan tevékenység, amikor arra gondolsz, hogy minden nehézséget vállalsz, ami az élettel jár, mert ezért a kellemes időtöltésért minden megéri.

2016. szept. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Beszéld meg a szüleiddel ezt az egész kérdést, és nézzetek körül együtt a környéken, hogy mire irassanak be téged.
2016. szept. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 kebot ***** válasza:

Nem féltelek, mert aki ilyen értelmesen meg tud fogalmazni egy ilyen kényes, ráadásul számára kényelmetlen kérdést, az előtt le a kalappal.

Én azt mondom, hogy várj, hogy kialaluljon, mit szeretnél csinálni. Szerintem az , hogy a neten olvasgatsz, az már önmagában tanulás. Hogy ide kérdést tettél fel, az is tanulás. Ismerj meg minél többet a világról, és meg fogod találni, amit csinálni szeretnél.

2016. szept. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Igazából, tudom hol szeretnék továbbtanulni, járok biológia és kémia különórára, amiket imádok, csak nem igazán tudom, hogy tudnék még többet ezekkel a tárgyakkal foglalkozni. De az összes ötletért hálás vagyok! :)
2016. szept. 25. 12:29
 5/7 anonim válasza:

Ha a tudományos karrier lebeg a szebed előtt, gondolj csak bele, hogy a szakirodalom nem magyarul van. El kell sajátítanod a szaknyelvet, amit persze már az MA diploma birtokában is el lehet kezdeni 23 éves korban, de esetleg munka és gyerekvállalás mellett ez mégiscsak nehezebb, mint tizenévesen. Máskülönben meg, a szaknyelven kívül, a doktorira bekerülés feltétele egy felsőfokú és egy középfokú nyelvvizsga, szóval a szaknyelven kívül még egy másik nyelven is kell tudnod átlagon felül kommunikálni és csak úgy szimplán olvasgatni egyetemi szintű témákban.


Én úgy indulnék el a helyedben ebbe az irányba, hogy felkeresném a legközelebbi kéttannyelvű gimnáziumot, és megpróbálnék tőlük tankönyveket beszerezni, esetleg olyan tanárokat keresni - akár hirdetés útján -, akik idegen nyelven különórákat adnak. Hogyha esetleng én sajnos nem volnék olyan szerencsés, hogy alapból egy ilyen kéttannyelvű gimnáziumban tanulhasak.

2016. szept. 26. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat! Angol tagozaton vagyok (nem kéttan, csak tagozat ez heti 6 órából áll). Nyolcadik évvégén szereztem meg a középfokú nyelvvizsgát angolból, és már készülök a felsőfokúra. Viszont a második nyelvem a német, na azt szívből utálom. Valóban két nyelvviszga kell a doktori címhez? :O

Egyébként orvosira készülök.

2016. szept. 26. 17:15
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezt annyival finomítanám, hogy szakja válogatja. Szegeden, természettudományi doktori iskolákban (legalábbis az informatikait és a biológiait tudom biztosra) a bekerüléshez nem kell külön nyelvvizsga, elég az, amit a diplomádhoz csináltál (de plusz pont ha van másik). A doktori megszerzéséhez viszont kell egy második nyelv, viszont úgy tudom elfogadnak alapfokút is, vagy egy azt helyettesítő "elbeszélgetést".
2016. szept. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!