Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen mindenből kettes?

Egyetemen mindenből kettes?

Figyelt kérdés

Önköltségesen vagyok, szóval nem érdekel az ösztöndíj.

Lesz annak valami hátránya ha megcélzom mindenből a kettest, és úgy legalább lesz időm a 7 félév alatt 2 nyelvet megtanulni felsőfokon? A papírom ígyis-úgyis meglesz, és rengeteg tantárgy, csak kitöltés.

Most vagyok elsős, de közel sem olyan az egyetem, mint amire számítottam.


2016. szept. 25. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, önköltségesen ezt megcsinálhatod.
2016. szept. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Megteheted, de kockázatos: ha eleve kettesre rakod a mércét, könnyen lehet bukás a vége, és önköltségesen a plusz tárgyfelvételeket, pláne a csúszást anyagilag is nagyon megéreznéd.

Ezen kívül is nagy előnyt jelenthet, ha VALAMILYEN részterületből kiemelkedő vagy. Persze nem kell mindent tudni, de valamiben nem árt igazán otthon lenni.

Még csak pár héten vagy túl. Az első év szinte minden szakon "rossz", sok az alapozó tárgy, a szakmához nem sok köze van - szóval még nem kell leírni a szakot. Ha a másodév sem tetszik, az már elgondolkodtató.

2016. szept. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha alapképzés után mesterképzésre is akarsz menni, oda bizony az itteni eredményeidből számítják a pontjaidat. A nyelvtanulás belefér jobb tanulmányi eredmébnybe is.
2016. szept. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sajnos nem olyan a szak amilyennek vártam volna. Végig fogom csinálni, ez nem kérdéses. Csak már utálom..

A szüleimnek persze nem akarom elmondani, mert kiakadnának...

Még a barátnőm is kiakadt, pedig neki éppen semmi beleszólása nincs..:D

Ez a kezdeti idő is elég volt belőle.

Rengeteg tantárgynak semmi köze ahhoz amit az életben csinálni fogunk, (Onnan tudom, hogy a nagybátyám is ezt csinálja, és nála már dolgoztam feketén, szóval tudom, milyen benne lenni, ezért is tetszett meg, és akartam csinálni) mindent úgy kezelnek, hogy "ezt is kéne már tudni, azt is kéne tudni, ezt már tanultad, stb"

Mintha ide mindenki tökéletes érettségivel jönne..

Utána meg csak pislogok, hogy mi a halál?!

Persze csak azért bosszant mert amit tudni kéne semmi köze a valósághoz.

2016. szept. 25. 19:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért 2-3 hét után kijelenteni, hogy "nem olyan, mint amire számítottál", és temetni az egészet, még kissé korai. 1-1,5 év után lehetnének ilyen gondolataid. Egyébként a jegyeidet tartalmazni fogja az oklevélmelléklet, és vannak olyan egyetemek, amiknél a diplomajegybe valamilyen súllyal beleszámít az összes tárgyad átlaga is.
2016. szept. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!