Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha beiratkoztam az egyetemen...

Ha beiratkoztam az egyetemen aktív félévre (1. félév), viszont nem veszek fel egy tárgyat sem, annak milyen következményei vannak?

Figyelt kérdés
tehát aktív hallgatói státuszom van, de tárgyat nem vettem fel. meddig iratkozhatok ki, hogy ne fizessek vissza tandíjat? az első félév végéig? valamint már mindenképp elhasználtam ezzel egy állami félévet, vagy október 15-ig nem?
2016. szept. 19. 17:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogyhogy nem vettél fel semmit? Ilyen esetben automatikusan passzívra szoktak állítani.
2016. szept. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Pontosabban felvettem jó néhányat, csak ezen a héten leadtam mindet, mert mégsem akarom elkezdeni.

Ha mondjuk csak 2-3 hét múlva iratkozok ki, akkor se lesz semmi?

2016. szept. 19. 18:13
 3/6 anonim ***** válasza:

Értem, így azért más. És most úgy vagy, hogy van jogviszonyod, mert a tárgyak utólagos leadása után sem tettek passzívra?

Első félév után is kiiratkozhatsz egyébként, mert első félév után "büntetlenül" dönthetsz, nem kell visszafizetni a tandíjat.

2016. szept. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, aktív jogviszonyom van még. Viszont felvettem inkább egy 0 kredites tárgyat, hogy legyen valami. Így aktív maradhatok első félév végéig és akkor sem kell fizetnem?
2016. szept. 19. 18:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Így van.
2016. szept. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
de egy állami félévem mindenképp elúszik?
2016. szept. 19. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!