Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha újságíró akarok lenni...

Ha újságíró akarok lenni milyen egyetemre menjek?

Figyelt kérdés
2016. okt. 3. 21:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Kommunikáció és médiatudomány, magyar vagy szabad bölcsészet.


[link]

[link]

[link]


"A képzést indító intézmények" alatt megtalálod, hogy hol tanulhatod az adott szakot.

2016. okt. 4. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ebben elsősorban nem a végzettség dönt, hanem a tehetség, készség, kapcsolatok és tapasztalat, van akinek lehet akármilyen végzettsége ha jól ír, ismer sok embert, van mögötte múlt (akár novellaírás, akár blog, akár író versenyek, bármi kapcsolódó) akkor felveszik, sokszor a próbamunka alapján, aztán ha úgy van beiskolázzák ők. De sok végzettel találkoztam már akik nem tudnak írni, mármint nem a helyesírás, bár az is volt, hanem a tartalom, nem élvezhető/lefoglaló/vonzó a tartalom, nincs mögötte egyéniség, stb.

Érettségi után dolgoztam benne sokáig (műszaki tanulmányok mellett, tehát közöm nem volt hozzá szakmában :D), sok ingyenmunka először, gyakornokként kezdi mindenki végzettségtől függetlenül, aztán ahogy fejlődik az ember mehet felfelé, sok idő és munka mire csak egy témáról írtam, amit szerettem is, utána volt rovatom és pár társam. A legnehezebb ezt bejelentett munkaként csinálni, 90%-ban a szabadúszókat szeretik akinek vállalkozása van, számlaképes, nem kell utána fizetni csak a munkáért.

2016. okt. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!