Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen gimnáziumot végezzek...

Milyen gimnáziumot végezzek hogyha riporter/újságíró akarok lenni?

Figyelt kérdés
amúgy ha lehet sulineveket is írjatok.és debrecenben szoboszlón legyen. KÖSZI

2015. máj. 3. 08:38
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

Újságíró akar lenni, de kis kezdőbetűvel kezdesz egy mondatot, a ha elé nem teszel vesszőt és kisbetűvel írod a városneveket, s végén meg ordítasz. Előbb tanulj meg magyarul.

Ha újságíró akarsz lenni, akkor a helyesírás, a magyar nyelv helyes és szép használata alapvető. Ezen felül minden humán tárgyból jónak kell lenned.

Ha szakújságíró akarsz lenni, akkor pedig azt a területet is nagyon kell ismerned.

2015. máj. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bocsi csak telefonrol tam
2015. máj. 3. 11:47
 3/4 A kérdező kommentje:
*Bocsi csak telefonról vagyok.
2015. máj. 3. 11:48
 4/4 anonim válasza:

Én is azt mondom, hogy a helyesírásra figyelj! Nagyon fontos!


Telefonról még egyszerűbb, mert nyomsz egy szóközt a pont után és máris nagybetűvel kezdi a mondatot... na de mindegy :)


A gimnázium szerintem mindegy, mert egyetemen van kifejezetten kommunikáció szak oktatás. De talán az Adyt mondanám Debrecenben.


Viszont az újságírói szakma rendkívül telített és készülj fel, hogy nagyon kell hozzá médiás kapcsolat, hogy el is tudj helyezkedni.

2015. okt. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!