Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akik a budapesti Állatorvostud...

Szmelcso kérdése:

Akik a budapesti Állatorvostudományi Egyetemen tanulnak: az ott használt tankönyveitek érdekelnének. Milyen könyvek vagy oldalak vannak a témában?

Figyelt kérdés
Most 10.-es vagyok, de eléggé érdekel a téma és szeretnék előre olvasgatni. Például milyen anatómia könyvet használtok? Tudnátok nekem a ajánlani a témában, hogy miket érdemes olvasni? előre is köszönöm!

2016. okt. 3. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Sok angol nyelvű irodalom van.

Az egyetem új honlapján fenn van az összes kötelező és választható kurzus leírása, sok helyen fel van tüntetve kötelező és ajánlott irodalom is, ott kedvedre keresgélhetsz. (Én pl. felvételi előtt az összes tárgy részletes tematikáját átnéztem.)

2016. okt. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

[link]


ez az anatómia első félévben :)

2016. okt. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
több is, mint az első féléves anyag...
2016. okt. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bár valóban az a link a hivatalos könyv, az elég kevéssé felhasználóbarát, nemigen lehet belőle tanulni. Sok jó angol (és német) nyelvű könyv van + a neten is lehet találni. Ha megnézed az egyetem honlapján a kurzusok leírását, ott sokszor fel van tüntetve a kötelező és ajánlott irodalom, némelyik a neten is megvan + lehet youtube-os videókat is találni (akár anatómiához, akár más tárgyakhoz is).
2016. okt. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. okt. 20. 09:24
 6/7 anonim ***** válasza:
teljesen felesleges előre tanulni...inkább élj:))))
2016. okt. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha engem kérdezel, akkor egyelőre az érettséginek feküdj neki (főleg kémia), hidd el, azt amit itt tanítanak, azt nem lehet csak úgy "előre olvasgatni".. :D

Viszonylag gyorsan adják le az anyagot (az összes csontot, minden kis bütyökkel meg lyukkal már le is adták, most izmozunk), és ahhoz, hogy ne csak száraz magolás legyen, ahhoz nem árt, ha bent vagy előadáson, és ott megérted, hogy mi honnan nő ki/hol fut,miért stb (máskülönben a jövőben nem tudod felidézni).

Ha nagyon szeretnél valamit tanulni, ami tényleg fontos, akkor érettségi utáni nyáron az anatómiai irányokat jó, ha megtanulod (nem az emberit, hanem külön az állati irányokat, vannak jelentős eltérések!), de persze nem szükséges, az első héten úgyis leadják.

Ha mégis kedved támadna olvasni:

[link]

(csak nézd meg a 33. oldalt, és megérted, hogy miért mondtam, amit mondtam.. :D )


-I. évfolyamos hallgató.

2016. okt. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!