Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Olyan ltezik, hogy valaki...

Olyan ltezik, hogy valaki nagyon magas szinten jártas a területén, de nem tud ledoktorálni belőle, mert nincs rá doktori képzés?

Figyelt kérdés
Mert engem érdekel a szakterületemen belül egy kutatási terület, de nem látom, hogy lenne kifejezetten erre doktori program. Mennyire tud rugalmas lenni egy iskola a program összeállításakor?
2016. okt. 9. 22:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Minden iskola más. Érdeklődni kell. Amúgy a doktori kizárólag a kutatás miatt fontos, egyáltalán nem jelenti azt, hogy magasabb szinten jártas a területén, akinek van. Csak azt, hogy kijárt plusz 3 évet, és publikált belőle. Nem többet, nem kevesebbet.
2016. okt. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyire szűk az a kutatási terület, amire gondolsz, de a doktori programok, sőt, a témakiírások is elég tágan vannak megfogalmazva, sok minden belefér. Szerintem, ha van az adott egyetemen olyan tanár, aki valamennyire is jártas a témában, akkor abból lehet doktorálni.


Ha nem, akkor is lehet "egyéni felkészülőként" csinálni, csak szerintem úgy sokkal nehezebb a dolog.

2016. okt. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyéni felkészülőként hogy lehet csinálni?
2016. okt. 11. 21:20
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez is doktori iskolánként változik, másrészt én nem csináltam, csak utánaolvastam, de valahogy így néz ki:

- Választasz kutatási témát és elkezdesz abban az irányba kutatni

- Publikálod az eredményeidet neves lapokban, konferenciákon

- Ha összejött elegendő publikáció, akkor megírod belőle a disszertációdat, amit alátámasztasz a cikkekkel

- Keresel egy doktori iskolát (itt nem tudom, hogy bármelyik adott szakterületű szóba jöhet vagy olyan, ahol foglalkoznak is az adott részterülettel, valamiért az utóbbi logikusnak hangzik)

- Benyújtod a disszertációdat

- Leszigorlatozol 2(?) tárgyból a szakterülethez kapcsolódóan majd pedig megvéded a disszertációd (ezeket nem tudom, sorrendben hogy jönnek)


Tehát egyéni felkészülőként nincs meg a doktori iskola kötöttsége (kurzusokat elvégezni, oktatni, folyamatos beszámolás a haladásról), viszont annak előnyei sincsenek (témavezető, kurzusok). Meg persze a fent leírt pontok közül van néhány amit eléggé körbe kell járni mielőtt még belekezdesz (mi számít kellően neves folyóiratnak, a disszertációd elegendő színvonalú tudományos újítást tartalmaz-e, mikből kell szigorlatozni és ott milyen tudást várnak el, befogadja-e a kiszemelt doktori iskola a munkádat)

2016. okt. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a bő választ, nagyon hasznos volt!
2016. okt. 15. 17:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Szívesen. Ha van még kérdésed, írhatsz, bár nem biztos hogy tudok segíteni, szakterülettől is függhet.
2016. okt. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!