Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen számológép lehet a...

Milyen számológép lehet a legalkalmasabb statisztikára és szöveg bevitelére?

Figyelt kérdés

Sziasztok?


Most szeretnék számológépet venni egyetemi képzéshez. Csak pár számolós tantárgyam lesz, de azok húzósak. Ezért nem is akartam komolyabb gépet venni, de úgy olvastam 10 éves cikkekben, hogy van, amibe szöveget is lehet rögzíteni. A statisztika funkció kötelező elem. :)



Ti milyet ajánlanátok?



2016. okt. 15. 09:45
 1/2 anonim válasza:

Ha mindkét feltételnek teljesülnie kell, akkor tényleg komolyabb gép kell.

Alap statisztikai funkciók /átlag, szórás, variancia, linreg stb./ majdnem mindegyik tudományos gépben megtalálható. Szöveget viszont ezekbe nagyon körülményesen vihetsz be.

Én ajánlanám, hogy használtan vegyél pl. egy TI-89, vagy Casio FX-9850, Casio FX-9860 gépet. Ezekbe szöveget is írhatsz, szinte minden matematikai funkció megtalálható bennük és komolyabb statisztikai műveletekre /tesztek, konfidencia intervallumok, regresszióanalízis stb./ alkalmasak.

Egy hátulütője van az ilyen gépeknek: mivel szövegbevitelre alkalmas grafikus gépek meglehetősen nagy kijelzővel, utána kell nézni, használhatók-e a suliban.

2016. nov. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom!
2016. nov. 7. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!