Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri pszichológiát tanulnom?

Megéri pszichológiát tanulnom?

Figyelt kérdés

Kicsi korom óta tudom, hogy emberekkel szeretnék foglalkozni, a lelkükön segíteni! Manapság viszont annyi rosszat hallani, és szörnyű nehéz elhelyezkedni! A pszichológia nagyon népszerű, és ha nem kapok ösztöndíjat, akkor elég drága a tanulás, nekünk meg nincs ennyi pénzünk! Már most tele vagyok kétségekkel, pedig még csak 15 éves vagyok! Kérem segítsenek, érdemes ezt tanulnom? El tudok majd helyezkedni, egyáltalán kapok normális állást?

Köszönöm a válaszokat!


2010. ápr. 25. 22:36
 1/2 anonim ***** válasza:

szia!

Ha nagyon erősen érzed az elhivatottságot,akkor megéri,mert úgysem lesz "nyugtod" más állásban,ha nem ezt választod.Én kb 6éves korom óta erre készültem,mégsem ezt tanulom,de érzem a késztetést,és nem tudom magam másnak elképzelni,szóval sosem késő.Felesleges 15évesen ezen stresszelned,az állam 12félévet támogat,szóval a képzés ingyenes,de ha pl más városban kell laknod,az már más tészta,de szerintem megéri az anyagi befektetést-van diákhitel,el tudsz menni dolgozni mellette,stb.

Vagy válassz előtte,mellette egy olyan szakot-pl mérnök képzést-amivel biztosított az anyagi háttered 3 év múlva-mert a pszicho-hoz 5évet kell elvégezni+utána szakosodni(ez úgy tudom már pénzbe kerül) vagy phd diplomát szerezni.Szóval hosszadalmas játszma és mindenképp igényel anyagi befektetést.

21/L

2010. szept. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja és még annyit,hogy szerintem ha kiemelkedően jó leszel benne+beszélsz nyelveket,akkor jó esélyeid vannak itthon/külfödön elhelyezkedni-bár szerintem ehhez phd-t kell csinálni(ez egy doktori diploma-2éves-kutatómunkára "jogosít" fel)
2010. szept. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!