Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi az a legmagasabb tisztség/m...

Mi az a legmagasabb tisztség/munka, amit egy tanár megszerezhet, reálisan gondolkodva?

Figyelt kérdés
Tehát, egy tanári karriernek mi lehet a csúcsa?
2016. okt. 17. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi alapján sorolod magasabb/alacsonyabb rangsorba a munkaköröket, attól függ.
2016. okt. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez szerintem egyértelmű, a tanár alacsonyabb, mint az igazgató, aminél magasabb a tankerületi igazgató. Ez csak egy példa volt.
2016. okt. 18. 00:16
 3/5 anonim ***** válasza:
A tanári pálya csúcsa a mester tanár, vagy a tudós tanár fokozat (az előbbi különböző vizsgákkal, míg az utóbbi doktori képzésen elérhető). Az igazgatók még pedagógusok ugye... tehát karrier szempontjából az sem utolsó, de mondjuk a fenntartónál, ami ugye a tanárok főnöke, már nem feltétlenül, hogy tanári végzettségű emberek dolgoznak. Tudom, hogy szánalmas, de Magyarországon olyan emberek dirigálnak az oktatásról, akik sem a képzést nem csinálták végig, sem egy percet nem tanítottak életükben.
2016. okt. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Aha, szóval az utasítási hierarchia számít, hogy ki kinek a főnöke. Mert amúgy a fizetési rangsor nem feltétlenül ez: egy mesterpedagógus fokozatú tanár többet kereshet, mint egy Ped. II.-es igazgató.

Én jelenleg helyettes vagyok, de egykori kollégáim, akik most néhány szempontból beosztottjaim, többet keresnek, mint én. Nekem megadták a kötetlen munkaidőt, ami gyakorlatilag csak annyit jelent, hogy nem fizetnek túlórát. Nekik meg igen (a délutáni felnőttoktatásért), így többet keresnek és ráadásul azt csinálják, amit szeretnek, nem értelmetlen baromságokat. (Pl. központ által adott az óraadók óradíja, de mégis be kell szereznem két másik drágább árajánlatot is - ez csak egy példa volt, rendkívül sokrétű a vezető feladata, de nagy százalékukra igaz, hogy az emberiség nem sokat profitál belőle, csak futjuk a hülye szabályok miatt az értelmetlen köröket.

2016. okt. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ezt azért nem tartom teljesen igaznak, az iskolaigazgatók (ha jó vezetők) mindenképpen értéket teremtenek, kvázi jót tesznek az emberiségnek. Szerintem. Egyébként egyetértek.


Mindenkinek köszönöm a válaszát!

2017. márc. 18. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!