Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 30 ora utan bena vagyok...

30 ora utan bena vagyok vezetésben?

Figyelt kérdés

A helyzetem bonyorult. Diesel autón vezettem 26 orat

Majd az oktatom kozolte hogy o mashov megy dolgozni es keressek uj oktatot.

1 honapig vartam ra majd meg 2 hetet mondvan hogy uj autoja lesz es be kell pedaloztatni. Hivott hogy menjek, 1 alkalommal voltam de a regi benzines autojara tett be igy 28 oranal tartottam

Azota eltelt 2 het es ma mentem az uj dieseles autojara de elegge bena voltam.

Sokszor nem neztem bele a tukorbe, volt hogy nem vettem eszre idoben az egyiranyut es a tolatas se ment fenyes parkolasnal. Az uj oktatom eleg hangos alapbol nem egy nyugodt ember es ez rosszul esett hogy igy mondta kozben hogy "ez tok alapveto dolog ezeket tudnod kene"

Igaza van nyilvan de 2 honapja nem vezettem. Most elegge el vagyok keseredve hogy sosem lesz meg a jogsim. Pluszban 10 orat kell vennem utana mehetek az elso vizsgamra. Mit gondoltok a helyzetemrol? :( :(


2016. okt. 19. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Sem a kihagyás, sem az oktatóváltás nem tett jót.

Ez eddig természetes.

Valószínű, hogy pár alkalom kell, hogy újra fel tudd venni a fonalat!

Ne keseredj el!

(+10 óra meg semmi)

2016. okt. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Az a lényeg h meg kell valahogy nyugtadnod magad ha már az oktatód nem teszi . Szerintem 1-2 hét után belejössz majd . Nekem 80(!) órát kellett vennem a sikeres viszgához mert annyi kihagyás volt vizsgaidőszak miatt h kárba ment kb. 40 óra
2016. okt. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%

Az, hogy nem nézed a tükröt kicsit komolyabb gond. Nem fog magától a tükör eléd állni. Ha jól akarsz vezetni, bizony gyakran kell nézegetni. Tudni kell a dinamikus közlekedést szamontartani. Ha ez gondot okoz, kérdezz rá az oktatónál, hogy csináld. Ő nem fogja csak úgy mondani, ha te nem mondod, mi a gyengeséged.


Az új autó szívás, de a tükör ugyan ott van. A pedál, váltó, kormány, felfüggesztés más és szokni kell. Ez ok.

Ami nem megy, azt gyakorold. Senkinek sem megy minden 30 óra alatt.


Diesel autóval oktatni - tiltani kéne... Még jó, hogy nem automata hibridet használ! Azon hogy fogod megtanulni, hol fog a kuplung? Akkora nyomatékkal elindul 3-asban.


Nem a te hibád, hogy nem tudod! Ok? De te tehetsz róla, ha tudod, hogy valami nem megy és nem kéred, hogy gyakoroljátok.


A vizsgára tanulsz, nem vezetni. Vezetni akkor fogsz tanulni, ha már megvan a jogsid. A lényeget ott fogod összeszedni. És nem csak te mindenki jogsi után tanult többet. Ez ne tartson vissza.

Ellenben amit kicsit sem tanultál meg oktatáson, azt később sosem használod.


Rengeteg autóvezető van, aki nem néz tükörbe, nem indexel, nem nézi a lámpát, a zebrát figyelmen kívül hagyja, kanyarodásnál foglma sincs, hogy mit mind a KRESZ. A kérdés mennyire érdekel. Te is bunkó akarsz lenni az úton, vagy szeretnél példakép lenni?


Gyakorlás és tudatos gépjármű kezelés - ennyi az egész.

2016. okt. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az oktatók alapból szarul csinálják az oktatást.... úgy intézik hogy nekik legyen kényelmes. Pl felvesznek téged neked haza kell venned x-et és x-től el kell menned y-hoz és y majd hazavisz.


Szerintem egy normális oktatás úgy nézne ki hogy pálya és 1-2 órán csak a fogásvételt gyakorolnátok. Utána meg a parkolásokat (párhuzamosan előre hátra, beállás 2 kocsi közé stb) és innentől vinne ki az útra.


Nálam az oktatás úgy nézett ki hogy a tanár 10 óráig kb azt se engedte hogy én mozgassam a kormányt... volt hogy azon kiakadt hogy nem tudom a kormányt kézáttétellel tekerni folyamatosan gyorsan. Ezekkel ment el egy csomó óra.

Aztán valahogy a 26-28 órán elvitt 2x 20 percre parkolgatni.

Ezért kár volt annyi pénzt kifizetni szerintem.

Sajnos az oktatók a pénzre mennek nem arra hogy jól megtanulj vezetni.

2016. okt. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Székesfehérváron neves iskolák kiemelt oktatói állandóan panaszkodnak, milyen hulladék egy munka ez és alul vannak fizetve, meg tele van a hócipőjük a "gyökér" tanulóvezetőkkel.

Ilyen után keress bárkit, aki mellett értelmesen lehet tanulni, vagy nem kér extrát azért, hogy bizonyos helyen rakjon ki a városban, ami amúgy is útba esik vezetés során.


Ez nekik pénz keresési lehetőség és közelről sem hivatás.

2016. okt. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha azt nézed hogy 45 perc vezetés 3500 forint...

Ennek 27%-a adó aminek egy részét persze leírják munkaköltségként (benzin, szervíz) és még adnak is a helynek ahol vannak...

Szerintem 1.000 forintot óránként tisztán simán megkapnak.

Emellé arról nem beszélnek hogy ha letelik a 30 óra kötelező akkor áttesz maszekra és az a 3500 tisztán zsebbe megy.

Akár hiszed akár nem az ilyen oktatók havi 200 alatt nem igazán keres, ha óránként 1000 forintal is számolsz és egy óra 45 perc és nem ritka hogy lenyomják egybe tehát 1,5 óra aminek nagy része A-ból B-be.

tehát 3 óra alatt 4.000, 8óra alatt pedig 9.000 forintot megkap kb tisztán.

2016. okt. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azt az 1 órát számold 1 órának nyugodtan. Csúszás és pihenés nekik is jár.

Nem másodpercre kell számolni, ez már túlzás.

De valóban 8 óra alatt 8k meg lehet zsebbe. De ez nem egy álom fizu. Nem mondom. De ne a tanulón csattanjon, hogy keveset keres.

2016. okt. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Csúszás?

Hát nálunk úgy volt hogy ami alatt vezettem akkor már a tanuló benn ült a kocsiban hogy vissza már ő vigyen vagy ő vezessen...


Amúgy meg 1 órának? Hát nem hiszem hogy mindig tartanak szünetet... + ha úgy van akkor azt is simán leírja mintha vezettél volna.

2016. okt. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálam 50 perc volt egy "óra", de egyszerre kettőt tartott mindig ami ugye 100 perc, amiből így egyszerűsítve késések miatt (ő késett) általában 90 perc lett két óra áráért. Plusz volt olyan h mondjuk postára kellet elvezetnem h ügyet intézzen, röpke 30 percet vártam a kocsiban, és ez gyakori volt . Lehetne mondani h miért nem váltottam, hát ő már a 3. volt és viszonylag türelmes volt legalább és ott volt a megbeszélt nap csak 10 percet késett nem fél órát...
2016. okt. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!