Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy írjam ezt a szakdolgozato...

Hogy írjam ezt a szakdolgozatomban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ha a szakdolgozatomba az egyetemi tanárom által órán kiadott prezentációját szeretném beleírni akkor arra, hogy kell hivatkoznom?



2016. okt. 28. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Órai anyagra nem a legjobb hivatkozni, mert ha nem a tanár saját kutatási eredményét adta le órán akkor ő is valahonnan azt vette, vagyis az eredeti forrást kell megjelölni, amit a tanár is felhasznált a prezentáció elkészítéséhez. Nincs benne egy forrásmegjelölés, hogy honnan szedte? Vannak tanárok akik a diákon vagy a prezentáció végén jelölik a forrást.

Így önmagában nem hivatkozható, hogy egy tanár órai prezentációja volt, nálunk az ilyet nem fogadták el forrásként.

2016. okt. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Semmi forrásmegjelölést nem használt sajnos a tanárom. Köszönöm, akkor azokat az anyagokat hanyagolom :D
2016. okt. 28. 19:41
 3/5 anonim ***** válasza:

"Órai anyagra nem a legjobb hivatkozni, mert ha nem a tanár saját kutatási eredményét adta le órán akkor ő is valahonnan azt vette, vagyis az eredeti forrást kell megjelölni, amit a tanár is felhasznált a prezentáció elkészítéséhez."


Dehogy kell az eredeti forrást megjelölni. Egy tudományos igényességgel megírt könyv több tucat, több száz forrásra hivatkozik, akkor most minden egyes állításánál vissza kéne keresnem, hogy mire hivatkozik és az mire hivatkozik és az... és a legvégsőt beleírni? Dehogy, ez nem így működik és én már túl vagyok egy szakdolgozaton.


Egyébként ugyan úgy hivatkozhatsz rá, szerző a tanár neve, az évszám meg amikor kiadta számotokra azt a prezentációt.

2016. okt. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is túl vagyok egyen, nálunk az összes ilyet kivetették a források közül. Amúgy ha ezek szerint ez nincs mindenhol így akkor beszéld meg azzal a tanárral akinél a szakdogád írod, hogy nálatok ez mennyire megengedett.
2016. okt. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Na és akkor te hány hivatkozásig kerested vissza? :D Ne már, pont az a lényege ennek az egész hivatkozási rendszernek, hogy nem kell megkeresni a legelsőt. Te egy adott szerző, adott kutatására hivatkozol. Az téged nem érint, hogy azt ő honnan vette. Régi trükk, hogy ha kevés a forrás, akkor a forrásom forrásait használom és így lesz 3 hivatkozás lehett 40-ed.
2016. okt. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!