Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valami motiváció a tanulásra?

Valami motiváció a tanulásra?

Figyelt kérdés
8adikos vagyok, és eszméletlen lusta vagyok tanulni. az elfoglaltságom a játszás a számitógépen.. van hogy 2-től egész estig nem szabad gépezzek, és inkább a fal sarkát nézem, mint hogy tanuljak. Tavaly másadik tanuló voltam, de akkor sem tanultam csak nagyon ritkán, és most eléggé rosz jegyeim vannak, és félek hogy nem fogok bejutni oda, ahová szeretnék..
2016. okt. 30. 19:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is gyakran bajlódom a tanulással, főleg, ha nem érdekel az adott téma. Ilyenkor úgy tekintek rá, mint egyfajta akadályra/próbára. Nekem beválik, ha azt mondogatom: akkor is meg tudom csinálni!
2016. okt. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Hisz te írtead hogy félsz hogy nem jutsz be ahova szeretnél. Már ez is motiváció. Amúgy ne úgy tekints a tanulásra mint valami kínzásra mert nem az, ha nem úgy állsz hozzá. Úgy olvasd mint egy könyvet. Olbasd érdeklődéssel és Ne magolj hanem értsd meg az anyagot. A magolás nem marad meg. (nyilván kell egy kicsit magolni a dogákra). Ha valamit nem értessz nézz utána és minden érdekességet olvass el mert az a legjobb. És ha figyelsz órán akkor már szinte tudod az anyagot. (aktív figyelés kell tehát kérdezel az órán jelentkezel)
2016. okt. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Gondolj bele hogy ha nem tanulsz akkor az elet iskolajaba se vesznek majd fel ahol isten a tanar. Hanem benyomnak a part iskolajaba ahol kim dzsong un a tanar. Na o majd ra ul a fejedre es utana mar banod hogy nem tanultal ocsi
2016. okt. 31. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!