Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményed egy olyan...

Mi a véleményed egy olyan emberről, akinek van 3 diplomája de ő egy további teljesen más irányú szakot is elkezd?

Figyelt kérdés

Fiatal huszonéves, 3 közgazdász diploma után nyelvszakra is jelentkezik.

Tudom, hogy mindenkinek szíve joga, de sokak szerint nem normális, gyűjtöget. Míg mások szerint csak szeretne több lábon állni, fejlődni.


2016. nov. 3. 21:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
53%
A kérdés, hogy dolgozik mellette, vagy csak tanul?
2016. nov. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Dolgozik,levelezőn tervezi.
2016. nov. 3. 21:49
 3/21 anonim ***** válasza:
93%
Ahogy írtad, szíve joga, és senkinek semmi köze hozzá. Akár több lábon akar állni, akár "gyűjtöget", ha hajlandó meghozni ezért a kellő áldozatot, akkor miért is ne tehetné?
2016. nov. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Felesleges halmozni, sznob társaságban hencegni jó vele, semmi másra. Különben meg "nyelvszak" használhatósági szempontból = felsőfokú nyelvvizsga az adott nyelvből. Nekem van ismerősöm, aki egy használt mobilosban dolgozik nyelvész diplomával.
2016. nov. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
60%
Azt, hogy rokonlélek. Én is így tanulok és fogok is még. Mások véleménye annyira nem izgat ebben a témakörben. Felnőtt vagyok és tanulni akarok. Ez ennyi. N32
2016. nov. 4. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Valódi felelős munkakörben tevékenykedő embernek 30x éves korára nem lesz ideje tanulni. Hidd el ezt. Hogy valaki munkanélkülin vagy gyerek mellett esetleg háztartást vezetve ráér tanulni, az könnyen van. Ha valaki középvezetőként nem csak a tökét lógatja, hanem határidős munkákat kap + felelős beosztottjaiért hááát, kérdezz rá hányan tanulnak ilyen munkakörben mondjuk. Nem sok ember lesz. Főleg, akinek ott a család is.
2016. nov. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Szerintem van abban valamit amit az utolsó beszél.

Ha napi 8-10 órában csinálsz értelmiségi munkát és nem csak ülsz a székben, akkor szombaton már nem sok kedved lesz tanulni meg csütörtökön. Főleg gyerek meg háztartás mellett ha nem főznek/mosnak rád.


Jó dolog ez persze de valamit valamiért... Tehát ha nem kapsz érte több pénzt akkor felesleges, egy nyelven meg otthon is megtanulhatsz és pénzbe se nagyon kerül vagy az egyetemi pénzből kimész 1 hónapra 4 évig anyanyelvi környezetbe...

2016. nov. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Huh köszi a válaszokat!

A nyelvtanár is iszonyú drága, 3000-4000 ft óránként, ami 45 perc általában, de volt h 4500 kérnek vagy még többet...

Ha vki külföldön tanul akkor ugyebár nincs itt és nem is tud karriert építeni, nameg akkor itthagyja a szeretteit, arról nem beszélve h az az egyetemi szak kölségeinek több mint felét kiteszi ha nem az egészet. Az meg h család mellett felelős állása van, 30 felett tanul megint más, jelen esetben huszonéves az illető pályakezdő. Egy pályakezdőre nem bíznak azért túl sok felelősséget.

2016. nov. 4. 08:09
 9/21 anonim ***** válasza:

Valóban, de nem csak nyelvtanárral lehet megtanulni egy nyelvet... ha csak nem a tökéletesség a cél.

Vannak szinte ingyenes vagy akár teljes mértékben ingyenes angolul "tanító oldalak" ahol igéktől melléknevektől kezdve minden van. Jó persze nem 5 csillagos egyik sem mivel ingyenes, de egy kezdeti alapot adnak ezek is.


Amúgy ha jól tudom vannak olyan oldalak ahol azért vannak fenn az emberek hogy egy bizonyos nyelven beszéljenek pl egy orosz meg egy olasz és ők beszélgetnek angolul bármiről.


Valamint nyaralást mondtam nem kiköltözést a kettő nem ugyan az és hidd el bármelyik nyelvtanárt megkérdezed nem fogja mondani hogy az a legjobb ha nála tanulsz hanem ha nyelvi környezetben.


Ha a célod a fordítás tökéletesen akkor jó lehet az egyetem ahol beléd verik a nyelvtant, viszont ha csak +1 nyelvet akarsz ahhoz elég ha találsz egy normális segédletet, tudsz beszélgetni és olyan nyelven nézel filmet és rengeteget olvasol az adott nyelven. Persze nem lesz tökéletes a nyelv, de olcsóbb mint az egyetem évi 600.000 költsége:)

2016. nov. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Na persze :D három közgazdász diplomával huszonéves és pályakezdő :D meg nem bíznak rá, felelős munkakört, akkor minek tanult ennyit?:D....az egyik bullshit

Másik: "Ha vki külföldön tanul akkor ugyebár nincs itt és nem is tud karriert építeni" Miért? Csak itthon lehet karriert építeni?

Vannak azért ellentmondások abban, amit mondasz. Állításaidból az szűrhető le, hogy nem a mennyiség (3-4 diploma), hanem a minőség a fontos a munkáltatóknak, már amennyiben nem bullshit az egész.

Ha én munkáltató lennék az anyámat is rábíznám a három diplomásra. Sorold már fel mi az a három lécci. Lehet nem is összefüggő területek.

2016. nov. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!