Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi tartozik egy testnevelőtaná...

Mi tartozik egy testnevelőtanár jogkörébe?

Figyelt kérdés
Úgy értve hogy milyen jogai vannak, miket tehet meg, milyen törvények, jogszabályok vagy rendeletek szabják meg a hatáskörüket, milyen utasításuknak vagyok köteles engedelmeskedni, és mi az amit megtagadhatok, valahol nincs ez összegyűjtve?

2016. nov. 10. 16:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Bármilyen utasítást megtagadhatsz.

Ő meg adhat egyest.

Meg tud buktatni.

De mehetsz pótvizsgára.

Röviden ennyi, mire vagy még kíváncsi?

2016. nov. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Törvényi alapon értve gondoltam, ha esetleg törvénybe van foglalva, vagy hogyha házirendben van nekem az is elegendő, de például nem adhat olyan feladatot gondolom, hogy két 18 éves ember egymást cipelje a terem egyik végéből a másikba a vállán, ugyanis én emiatt törtem el a karomat, és biztos vagyok benne hogy ilyennek lehet jogi következménye
2016. nov. 10. 16:33
 3/5 A kérdező kommentje:
Vagy például adhat-e egyest vagy intőt mert nem állok neki megfelelően vigyázba, ugyanis én már nem vagyok tanköteles és kétlem hogy a testnvelés oktatásnak ilyen szinten kéne zajlania, hogy egy pökhendi semmittevő alak másokat kritizál folyamatosan a teljesítményük maitt mikor mindent beleadnak, de egyszerűen nem rendelkeznek megfelelő fizikummal, és egész órán az ő kiszemeltjeit sértegeti különféle módokon.
2016. nov. 10. 16:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha olyan feladatot adott, ami egyértelműen megerőltető (példaként egy sarkított példát írok: ha nálad kétszer nagyobb súlyú diákot kell cipelned), akkor ezzel veszélyeztettet téged (is). Más esetben viszont lehet baleset is.


Az, hogy nem már vagy tanköteles korú, nem oszt nem szoroz. Az oktatás mindenki számára egyenlőnek kell lennie, te sem vonhatod ki magad alóla.


A testnevelők szeretik magukat kiképző őrmesternek képzelni, de ez valahol érthető. Ha pikkel rád a tanár, annak valószínű oka van. Beszéld meg vele. Talán értékelne egy "tűzszünetet".


De kérhetsz jogorvoslati lehetőséget diákönkormányzattól, diákjogi képviselőtől és az igazgatóhoz is fordulhatsz.


Ha a fentieken már megjártad, jöhet magasabb szinten, az Oktatási Jogok Biztosának Hivatalánál:

[link]


Törvényi hivatkozás:

[link]

27. A gyermekek, a tanulók kötelességei és jogai, a tankötelezettség

35. A pedagógus kötelességei és jogai

2016. nov. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kötelezhet feladatokra. Mint minden tanár a saját tárgyából.

Elsősorban a helyi tanmenet szerintiekre, de gondolom fogalmatok sincs, hogy mi van a helyi tantervben és tanmenetben. Veszélyeztetni nem veszélyeztethet, de a lustaság az nem ad felmentést semmi alól. A mozgás pedig bizonyítottam hasznos az agyi működésre és szellemi teljesítőképességre, úgyhogy ne vond ki magad alóla. Ellenséget meg ne akarj szerezni, csak dacból...

2016. nov. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!