Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudnátok nekem olyan főiskolai...

Tudnátok nekem olyan főiskolai vagy egyetemi szakokat ajánlani amihez főleg biosz kell és ugy kb egy gyógytornászinál nehezebb de az orvosi meg biológusinál könnyebb elvégezni?

Figyelt kérdés

És még annyi , hogy fontos lenne, hogy olyan amivel külföldön is el lehet helyezkedni . Ha kemény a biosz az nem baj a kémia is megy azert( 4 evig emelt ora szamban tanuljuk a bioszt meg a kemiat ) de ha lehet az nem nagyon szeretnék tanulni..

Előre is köszi !:)



2016. nov. 20. 16:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kettő között nemigen van szint. A gyógytornász egészségügyi főiskolai szint (ápoló, dietetikus, mentőtiszttel egy vonalon) és afelett már egészségügyi vonalon az orvosi van. Külföldön például gyógytornászként remekül lehet boldogulni, Angliában is él kint ismerősöm ilyen végzettséggel, saját terme van, magánban dolgozik. De itthon sem rossz munka. Mentőtisztit végeztem, azt nem javaslom, nem túl sok helyre lehet vele menni, baromi nehéz volt elvégezni és egyáltalán nem rugalmas, hogy mikor-hol -hogyan tudom felhasználni. Ezért is váltottam. Az ápoló itthon és külföldön is keresett, de fizikai munka, megfontolandó, ha több van benned, én tovább mennék a helyedben.


Eseteg más mérnöki vonal? Élelmiszermérnök, biomérnök, környezetmérnök, stb.?

2016. nov. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat !:) Gondolkodtam az élelmiszermernök meg a környezetvédelmi mérnökön is de azt hallottam hogy ezekkel nem nagyon lehet elhelyezkedni .. Meg ott nem nagyon eros a matek ?
2016. nov. 20. 16:47
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a labor képalkotó vonalat tudnám még ajánlani. Mindenhol el lehet vele helyezkedni és a labor sok területet ölel fel.


Itt inkább a kémia a gázosabb, de írtad, hogy emelt óraszámban tanultad, akkor nem hiszem hogy gondod lesz vele, de azért ez mégse középiskola, hanem kőkemény majdnem orvosi szintű biokémia.

2016. nov. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Most fogok diplomázni élelmiszermérnökként. A matek nem volt vészes, bár tény, hogy alap deriválás-integrálás kell, de rátanulással meg lehet oldani. Kémia is van, szerves-szervetlen, de nem vészes. Fizika az, amivel nekem gondom volt, a biosz is sokaknak túl sok, de szerintem alapvetően minden teljesíthető. Elég összetett amúgy. Tény, hogy alapképzéssel itt sem nagy a siker a munkaerőpiacon, tovább kell majd tanulnom, ha ebben akarok elhelyezkedni. De érdekes. Esetleg tölts le órarendeket, nézd meg milyen kurzusok vannak.
2016. nov. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !:) Na akkor ennek az élelmiszermérnöknek alaposabban utána nézek . A laboros sajnos nem annyira vonz .
2016. nov. 20. 18:17
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
azert a gyógytornász is elég nehéz, és sztem sokkal több lehetősèg és kreativitás van benne mint pl egy èlelmiszermérnök karrierjében.
2016. nov. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Klinikai szakpszichológia? Félig klinikai félig bölcsész vonal, kell a biosz és anat, de nem annyira, mint egy orvosnak... de legalább annyi év, mire oda elérsz :)
2016. nov. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én gyógytornásznak tanulok,de nem tudom,te mit tartasz ebben könnyűnek..elég kemény anatómia,és mesterképzésen tanulhatsz fizioterapeutának,vagy akár mellé sportmasszőr-tanfolyamon
2016. nov. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ez szak pszichológus is jól hangzik ,utanánézek köszönöm :) Ne értsetek félre , nem nézem le csak valamiért úgy érzem , hogy nagyobb kihívás kell orvos viszont nem szeretnék lenni .
2016. nov. 22. 17:04
 10/12 anonim ***** válasza:
Nézd akkor meg a kre kapszli oldalán a képzési diagramot. Számtalan lehetőség van pszichológián belül is.
2016. nov. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!