Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kodolányin tanulok de egysltal...

Kodolányin tanulok de egysltalan nincs kedvem ehhez az egészhez, mitevo legyek? Kodolanyis tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Most kezdtem , anglisztikan, es mivel eleg sokat tanulok , es igy is alig van eredménye illetve nem pont a legjobb a színvonala az iskolának , egyszeruen bele fásultam, annyit aggódok es idegeskedem , hogy szeretnek tanácsot kérni . Ezt a szakot csak a diploma miatt csinálom , nem szeretnek fordito- tolmacsnak elhelyezkedni , mindig is jobban érdekeltek vagy a kreatív dolgok vagy amivel tenyleg meg lehet elni ' azert nem merem abba hagyni mert sok penz ed energia akkor a kukába megy, es felek ha nem lesz diplomám csak valami szakma , akkod el veszek a süllyesztőbe , es egy egyszerű alkalmazott leszek ahonnan nem fogok tudni hova fejlődni tovabb, vagy ujra alantas fizikai munkakat kell végeznem. Raadssul anyukám fizeti nem en, es az o pénze menne akkor a kukába! :(. Akkor ez meg mindig jobb , mégha nem is erdekel a dolog . Biztos et valamit ez a diploma is, habar mindenki ossze vissza beszél itt is errol az iskoláról ahogy latom .

Szerintetek mi az ami mellette/ ellene szól ?

Meg annyi , hogy erettsegi utan egy evet próbáltam munkát keresni es csak alantas fizikai munkákat tudtam megkapni , pedig nagyon nem eladónak es társainak vagyok hivatott , hanem olyanra ahol az esz is kell es a kreativitás / emberiség / kommunikáció . Azaz bármi ami nem monoton/ alantas / fizikai munka ...


21L


2016. nov. 22. 17:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Remélem, nem kamukérdés.

Nem tudok tanácsot adni, se helyetted dönteni, viszont a történetem nagyon hasonlít a tiédre, ezért leírom, hátha segítségedre lesz.


2009ben én is a Kodóra mentem, szintén anglisztikára költségtérítésesre. 2 hét után otthagytam, mert rájöttem, h kevés az angoltudásom, illetve a tanárok, oszt társak elég irritálóak voltak. Passzív félévet kértem, aztán megpróbáltam pár munkát Bpn, de inkább hazaköltözöm, és anyámék támogatásával nagyon elkezdtem angolozni.

Ennek ellenére még 2010ben sem éreztem elégnek az angolomat, és nem nagyon akartam visszamenni, a szakra semmiképp sem. de ugye mi is befizettünk egy csomó pénzt. Szóval gondoltam, megkérdezem, h át lehet-e jelentkezni más, könnyebb szakra, úgy hogy a pénzt beszámítják.


És igen, andragógiára meg asszem, pedagógiára. Átjelentkezem andragógiára, és 1 évvel csúszással lediplomáztam. rohadt nehéz volt, nem azért, mert nehéz volt a szak, hanem a borzalmas tájékoztatás, dilinyós tanárok és oszt társak miatt. Egyik tanárral eléggé össze is vesztem stb. a kodolányi egy vicc, az egész intézményről süt az amatőrizmus. A szakdolgozatom pl.azért lett épp hogy 2es, mert rossz témát választottam szerintük. Csak ugye a témát ők javasolták, rajta volt a listán, meg ugye előtte másfél évvel már elküldtem a konzulensek. de tudnék még mesélni cifra dolgokat.


Amúgy ez elég összetett kérdés. Jó, ha van diploma, de azzal is simán köthetsz ki pocsék munkahelyen, ahol a főnököd, munkatársaid sötétek, mint az éjszaka.

Szóval meg tudlak érteni, egy pár helyen voltam pl próbamunkán, ahol azon gondolkodtam, h te jó ég, hova kerültem, mert a munkatársak kb. egy 10 éves gyerek szintjén voltak.

2016. nov. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!