Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Anglisztika szak milyen?

Anglisztika szak milyen?

Figyelt kérdés
Ezen a szakon gondolkozok tovabbtanulasnal. Angolbol kozepfoku nyelvvizsgam van, es szerintem emelt szinten is jo erettsegit tudnek csinalni belole. Igazabol mar erettsegiztem, csak akkor nem tudtam hova menjek tovabbtanulni, ezert okj-t csinaltam es dolgoztam. Eltelt ket ev erettsegi ota, es most gondolkozok csak azon, hogy tovabbtanuljak. Elkezdtem masik szakot is egyetemen, de nem nekem valo volt es abbahagytam. Az angol nyelv az megy nekem azt erzem, es az angol de foleg az amerikai tortenelem es kultura is erdekel. Ezert ezt a szakot neztem magamnak. Annyi, hogy nem gondolom, hogy ezzel valtanam mrg a vilagot, de mindenkeppen hasznosnak talom, es szerintem elhelyezkedhetek vele kulonbozo cegeknel, mert elvegre angol tudasra szukseg van, diploma jo, ha van, ha megse jonne be, akkor is van mas vegzettsegem. Ezt igazabol munka mellett levelezon csinalnam. Azt mondjak sokan, hogy ez nem az a nagyon tanulos szak, inkabb angol nyelvtudast igenyel. A kerdesek viszont most jonnek. Ezen a szakon angol nyelven tanitanak mindent, vagy magyarul is beszelnek? Elnezest, ha hulye kerdes, de azert megkerdezem. Illetve levelezon munka mellett mennyire nehez elvegezni? A zarovizsga nehez?

2016. nov. 24. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha erdekelnek a nyelvek, akkor inkabb valassz valamit ritkabb nyelvszakot (van egy csomo, amihez nem kell elozetes tudas), mert nem tudom, mit takarnak a "kulonbozo cegek" (de feltetelezem nem a Pista ujmartafuredalsoi fuvarozo vallalkozasat), de egy atlag nagyobb varosi vallalatoknal, az hogy beszelsz angolul, nem fog pluszot jelenteni, sot... anelkul mar lassan be sem hivnak interjura. Ha meg behivnak hatranyban leszel azokkal szemben, akik ertenek is valami konkret dologhoz (kozgazdasz, pr-es es egyeb irodai munkakra jelentkezok vegzettsege). Viszont angollal meg egy kisebb nyelvvel mar sokkal tobb lehetoseged lenne (adott teruleten megcelozni a tanult nyelv orszagabol cegeket forditasra, tolmacsolasra stb. - persze ehhez is vegzettseg kell). De ez csak az en velemenyem:).
2016. nov. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen angolul tanítanak mindent, és olvasás-írásigényes, de el lehet végezni.
2016. nov. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hmm, ebben nem vagyok száz százalékosan biztos, de mivel bölcsésszak, felvehetsz minornak másik nyelvet is, nem? Akkor viszont, ha valami ritkábbat tanulsz mellé, már jó pozícióban vagy, és lehetsz valamilyen témakörben szakfordító is akár.
2016. nov. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Már nincsen minor. Legalábbis nálunk nincs. Fel tudsz venni 2 éven át egy másik nyelvet, de nem minornak hívják. Annyira sokat nem kell tanulni, inkább angoltudás kell. Viszont vannak húzósabb tárgyak, pl.: amerikai és brit civilizáció. Kőkemény politika. Minden anglisztikás óra angolul van.


Egy anglisztika szakos hallgató.

2016. nov. 27. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Na az amerikai politika peldaul a kedvenc teruletem. Szegyen vagy nem, de talan meg a magyar politikanal is atlathatobb szamomra.

Meg nehany kerdes. Mennyire nehez mindent megerteni angolul amit leadnak? Magyar nyelven egyaltalan nem zajlik semmilyen ora?

2016. dec. 1. 17:01
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A szakhoz kapcsolódó órák természetesen nem lehetnek magyarul (csak az ilyenek, mint szociológia, filozófia, ami szaktól független), hiszen pont az a cél, hogy megtanuljátok a nyelvet. A B2 kiindulási szint nem olyan alacsony, hogy azzal ne lehetne megérteni az előadásokat. És természetesen folyamatosan fejlődtök.
2016. dec. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
32%
A faszt nem kell tanulni, megpusztulsz benne annyit kell! Szopás az egész. Ne gyere ide.
2018. nov. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!