Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tapasztalatok az érettségivel...

Tapasztalatok az érettségivel kapcsolatosan?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, hogy nincs okom félni, tanulok rendesen, de nem vagyok kitűnő, viszont vannak nálam 100x rosszabbak.

Nincs olyan nap, hogy ne gondolnék az érettségire, hiszen májusba lesz. Többi osztálytársamat még nem izgatja a dolog, egyik tanár pedig meghallotta mennyire tartok az érettségitől és úgymond leszidott, hogy ennyire nem kell félni, ha tanulok.

Tapasztalatok, vagy jó tanácsok érettségire, vagy érettségi előtt? :) Köszönöm a válaszokat!



2016. nov. 25. 23:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tanultam, nem is izgultam, 4-5ös lett az egész nyelvvizsgástul :) Ezerszer jobb lett az érettségim mint a nagy "jótanulóknak" az osztályból, pedig középiskolában épphogy elértem a hármas átlagokat. (A magyar és a töri tételeket elolvastam 1x, de másra tényleg nem tanultam külön semmit, csak amit előtte 12 évig a suliban)

Tanács: Ne izgulj, molyf*ng az egész.

2016. nov. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 s55 ***** válasza:
100%
Én is hasonlóan gondolom, mint az első, nagyon könnyű az érettségi igazából. Főleg ha gyakorolsz eleget, akkor semmi baj nem lehet. Én például annyi érettségit megnéztem előtte, hogy nem ért semmi váratlanul élesben.
2016. nov. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem alkatfüggő, hogy ki hogyan érettségizik. Nekem is az volt a tapasztalatom, hogy nem voltam kitűnő, de messze nem voltam rossz tanuló, aztán csont nélkül ötös lett mindegyik (pedig matekból például egyszer meg is meszeltek félévkor, és nem készültem rá), de van, aki meg jobb tanuló volt, és rágörcsölt. Én is csak azért nem görcsöltem szerintem, mert az emeltjeim jobban nyomasztottak. Az a lényeg, amit fentebb is mondtak, hogy láss eleget. Félni természetes, és ne is szégyelld, csak azt ne engedd, hogy eluralkodjon rajtad. Az, hogy izgulsz, csak annyit jelent, hogy biztosan érdekel, és ez egy jó dolog. :) Annyi még, hogy ne hanyagold el a táplálkozást az érettségi napján, igyál sokat dolgozat közben, és minden feladat szövegében húzd alá a lényeget. De középen talán még erre sincsen szükség.
2016. nov. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%

Az írásbeli egyáltalán nem vészes, januartol úgyis nekialltok érettségi feladatsorokat nézegetni, de otthon is megnézheted. Mire odakerulsz, kisujjbol ki fogod rázni a feladat típusokat, semmi váratlan nem fog érni:)

A szóbeli is nagyon jó volt nálunk:D

A tanárok igyekeznek oldani a feszültséget, mosolyognak, viccelődnek, nem érettségi hangulatú volt, hanem mint egy beszélgetés, tényleg ott segítettek, ahol tudtak. Nem kell izgulni, a tételeket elolvasod hangosan 1-2x értelmezve, hagyod, hogy kicsit ülepedjen, és így középszinten simán hozható volt nálunk a max pont! Ugyanazoknak fogod elmondani a tanultakat, akikkel 4 éven át voltál. Az esztelen magolas és nem alvás, amit a stresszelo "jó tanulók" csinálnak az utolsó hetekben, értelmetlen. Nálunk sok embernek jobb lett az érettségije, aki értelmezni próbálta a tételeket, és nem pedig 1 hét alatt 70-et szó szerint bemagolni. Tényleg nincs miért izgulni, de ezt úgyis akkor fogod csak elhinni, ha már kijöttél a teremből:D

2016. nov. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én még a hagyományos rendszerben érettségiztem.

Igaz, majdnem kitűnő voltam (egy-egy négyessel), de külön az érettségire nem nagyon tanultam szinte semmit, csak a központi felvételikre (matek, töri). Meg volt már két nyelvvizsgám, így nyelv volt a választott tárgyam is - akkor még ki lehetett váltani nyelvvizsgával az érettségit, úgy tudom, most már nem lehet, ami nagy h*lyeség, de hát ez van...

Csak a szóbeli előtti este izgultam.

Kitűnő lett.


Ne parázz, nincs értelme. (A legtöbb tárgyból még tanulni sincs értelme kifejezetten az érettségire, ha vannak alapjaid.)

2016. nov. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2016. dec. 1. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!