Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az ELTE-Corvinus által közösen...

Az ELTE-Corvinus által közösen indított (és amúgy az egyetlen) Biztosítási- és pénzügyi matematika mesterszakra mennyire nehéz a bekerülés? Mik a tapasztalatok a felvételi eljárással kapcsolatosan? Minden érdekelne!

Figyelt kérdés
Közgazdaságtan alapszakos hallgató vagyok, pénzügy szakirányon és mivel teljes kreditbeszámítással veszik figyelembe a PSz szakot ezen a mesterképzésen ezért megpróbálkozok a felvételivel. Elsősorban a közgazdaságtan és a matematika írásbeli felvételik és a motivációs beszélgetés része érdekelne a dolognak, illetve az hogy milyen pont szükségeltetik összesen ( hozott + szerzett ) a felvételhez? Kedves felvettek válaszait rendkívüli örömmel és zöld kézzel fogadnám ! Előre is köszönöm :)

2016. júl. 14. 11:29
 1/4 anonim ***** válasza:
13%

A biztosítási matematika csak akkor "vállalható" közgazdász végzettséggel, ha nagyon komoly matematikai ismereteid vannak. A képzés matematikai alapképzést vár el, nem közgazdászt, így kétszer gondold meg, illetve nézd át az előző évek felvételijeit és magát a tantárgyi tematikákat.

Ha jól tudom, már a Corvinus el is engedte a képzést, és az ELTE indítja TTK-n belül.

2016. júl. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Közgazdaságtan szakok közül csak és kizárólag a PSz-t fogadják el teljes kredittel mivel itt egy fokkal több a matek mint általában, erről biztos információm van a szakkal kapcsolatban. Tekintettem a közgazdaságtan alapszakos hallgatóknak szánt 25 pont közgáz 25 pont matematika felvételi lapokból párat, és mit ne mondjak a matematika felvételi a kutyasz@r színvonalon mozgott, a közgazdaságtan meg ijesztően nehéznek tűnt. Természetesen teljes mértékben tisztában vagyok azzal amit te is kiemeltél, hogy komoly matematika van a szakon, de nem véletlenül választanám ezt a mestert, ugyanis szenvedélyem a matematika, csak erre az alapszak kiválasztása után döbbentem igazán rá, de mindig is kiváló voltam belőle általános iskolától végzős egyetemi évemig. Hálás vagyok a válaszodért, de elsősorban valóban a felvételi eljárás komolysága és a felvételi követelmények érdekelnének.
2016. júl. 14. 11:48
 3/4 A kérdező kommentje:
Továbbra is rendkívül hálás lennék bármiféle a témát illető tapsztalat megosztásáért !
2016. júl. 14. 18:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne,én most végzek ELTE proginf BSc-n.Mennyi esélyem van ide bekerülni?
2016. júl. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!