Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Utolsó msc-s félévemet csinálo...

Utolsó msc-s félévemet csinálom Férjemmel, gyerekkel/gyerekekkel együtt, kaphatunk kedvezményt? (leírás)

Figyelt kérdés

Házasok vagyunk van egy 2 éves gyerekünk, 2.-at várjuk. Férjem dolgozik (sajnos nem sok pénzt kap szakmájában, sajnos nem bp) Én itthon írom a diplomát és szakdolgozatot. Beadtuk a kérelmet, hogy ne kelljen fizetni, vagy kevesebbet,de elutasították.

Van valami törvény erre, vagy mérséklés ami kötelezi a sulit?

ezért az utolsó félévért kell csak fizetnünk, eddig finanszírozottan voltunk. Olvasgatok leírásokat, hogy kismamáknak így úgy, de a jogi dolgokba belekavarodok.

Jó lenne tudni, ugyanis fejenként 325e ft-ot perkálunk ki, tehát ha felét kéne fizetni már az is jó lenne.



2016. nov. 28. 13:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért kapnátok kedvezményt? Ki kell fizetni. Átsoroltak vagy csúsztál?
2016. nov. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

csúsztam 1 évet, (nincs keresztfélév a tantárgyból) ezért átsoroltak.

olvastam valamit, hogy kismamáknak nem kell, átveszi az oktatási hivatal (minisztérium), nem tudom melyik. Tehát nem a suli pénze kell ahhoz. Ezért nem mindegy :)

2016. nov. 28. 14:02
 3/14 A kérdező kommentje:
illetve 1 évet csúsztam elején még, és most az msc-n soroltak át költségesre, na így jobban leírtam :)
2016. nov. 28. 14:03
 4/14 anonim ***** válasza:
Értem. Akkor az a legegyszerűbb, ha nem te rágod át magad a szabályokon, hanem dobsz nekik egy telefont. Először akár a TO-nak.
2016. nov. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemek így is nehéz anyagi helyzetben vannak, a szaporodóképesség meg nem olyan ritka dolog, hogy díjazni kelljen. Ha én ítélnék a kedvezményekről a suliban, én is annak adnám inkább, aki önhibáján kívül került nehéz helyzetbe.
2016. nov. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

utolsó válaszoló a szaporodó képességes leírás enyhén bunkó :) úgy, hogy a kisgyerek mellett 4-es átlagot tudtam produkálni. És a tanulmányomat is írtam benne, azt se figyelték.

a szakunkon mindenki csúszott ezért mindenkinek egyformán elutasították. És nem azért csúsztunk mert lazán vettük, hanem azért mert marha nehéz. Sajnos ezt az egyetemek egy kupacnak kezelik a könnyebb szakokkal( senkit se akarok megsérteni).

To-nak fingja sincs ehhez, örülök, ha épp nem kávéznak mikor keresem a csapatot :D

tehát azért gondoltam, hogy aki ért is hozzá esetleg :)

jelenleg nekik írtam: OKTATÁSI JOGOK

BIZTOSÁNAK HIVATALA

ugyanis találtam oylat, hogy hiába van pénze sulinak vagy nincs, az okt. minisztérium átveszi ilyenkor. Engem ez érdekelne, ki mit tud.

2016. nov. 28. 14:30
 7/14 A kérdező kommentje:
még vmit kedves utolsó: az egyetemen 1 valakit ismertem még aki bevállalta a babát rajtunk kívül. Tehát a mi szakunkon, egész mik-en igenis ritka jelenség :)
2016. nov. 28. 14:31
 8/14 anonim ***** válasza:
82%
Oké, de ti választottátok, hogy így akartok élni, akkor most miért nem vállaltok felelősséget érte?
2016. nov. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Egyébként mindenütt azt írják, hogy ezt intézménye válogatja, hogy adnak-e x százalék kedvezményt, vagy egyáltalán nem. Tehát ezt, akár kávéznak a TO-tokon, akár nem, ott kell megérdeklődni.

Szívás lesz 2 gyerekkel a férjed nem sok pénzéből élni, de próbáljátok meg megérdeklődni legalább ezt. Itt a gyik-en is volt kérdés róla, olvass vissza.

2016. nov. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

ez most komoly kérdés volt vagy nem érted a kérdésemet? :D

325 e ft ki van fizetve, de ha nem kellett volna, minek adjunk oda annyi pénzt? te odaadod valakinek csak úgy, ha nem is biztos, hogy jár neki?

2016. nov. 28. 15:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!