Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik nyelvből érettségizzek?

Melyik nyelvből érettségizzek?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom eldönteni, nem is vagyok jó egyikből sem, mégis az angol áll közelebb hozzám (talán). Az őszintét megvallva nem nagyon tanultam, elismerem. Az angoltanárom mégis le akar beszélni róla, így teljesen elbizonytalanodtam. Mit tegyek, mit érdemes átnézni, egy 3-as jó lenne érettségin.
2016. nov. 28. 17:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Melyik lenne a másik nyelv?
2016. nov. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Német
2016. nov. 28. 17:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Németből hanyas vagy?
2016. nov. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mindkettő 2-es.
2016. nov. 28. 17:37
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem angolból menj. Sokkal egyszerűbben behozhatod magadat, és szerintem az angol érettségi egy fokkal egyszerűbb, függetlenül attól, hogy én mindig jobb angolos, mint németes voltam.
2016. nov. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem írtam, a német az 1. nyelvem, bár sokat nem számít... Majd megpróbálok a tanárommal beszélni, egyébként rendes, meg minden. A német tanárom viszont nem olyan jó fej, szóval...
2016. nov. 28. 18:03
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem menj angolból. Nem nehéz, tényleg.:)

Ajánlom a Duolingo-t, ha eddig nem használtad. Nem mondom hogy megtudsz tanulni rajta tökéletesen, de valamit azért segít és tudsz gyakorolni.:)

Szerintem az angol sokkal egyszerűbb (mondjuk németet sose tanultam de egy barátnőm még általánosba átváltott németről angolra és ő mondta)-> később sokkal jobb angolos lett mint sokan a csoportból, pedig 4 év lemaradása volt. Gyakorolj sokat, hajrá:)

2016. nov. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!