Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Amikor 4.-es voltam, akkor a...

Amikor 4.-es voltam, akkor a Himnuszt fél óra alatt megtanultam. Eltelt fél év, és most 2 óra alatt nem tudok megtanulni egy nyamvadt versszakot a János vitézből. Miért, és hogy állítsam ezt le?

Figyelt kérdés
2016. dec. 2. 20:58
 1/5 A kérdező kommentje:

Rosszul tettem fel a kérdést.


Miért van ez velem, és hogyan tudnék újra jól tanulni?

2016. dec. 2. 20:59
 2/5 T.Smith válasza:

Tudományosan bizonyított tény, hogy az idő előrehaladtával ez egyre rosszabb lesz. De! Minden negatív folyamat megállítható, lelassítható vagy visszafordítható a megfelelő módszerekkel. Sok féle tanulási módszer létezik. Itt egy kis segítség: [link]


Ha verset szeretnél tanulni, célszerű soronként. Olvasgatod az első sort. Megpróbálod fejből. Aztán a másodikat. Aztán együtt a kettőt, és így tovább. Tehát a verset fel kell darabolni, és mint a puzzle-t, összerakni. Szerintem menni fog. Fel a fejjel! :)

2016. dec. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Helyes válasz válasza:
Ezzel sajnos én is így vagyok,de nem kell elfogadni.Sokat kell olvasni,mozgatni az agyat új ismeretekkel,mert az ingerszegény környezet az ellenség.
2016. dec. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért tegyük hozzá, hogy a Himnusz mérföldekkel jobb vers, egyszerűen jobban megfogja az embert, mint ez a népieskedő stílus. Ha lesz egy kis szabadidőd, próbálkozz meg a Toldival és mérd le, kíváncsi leszek, hogy megy. (A Toldi még a Himnusznál is szebb szerintem.)
2016. dec. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oké
2016. dec. 3. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!