Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Irna személyes tapasztalatokat...

Irna személyes tapasztalatokat valaki, aki Kisgyermekgondozóit végzett okj-n?

Figyelt kérdés
Milyen tantárgyak voltak? Milyen volt a gyakorlati rész? Vizsga hogy zajlott? Könnyen eltudott-e vele helyezkedni? Reggel hány órára kell menni dolgozni vele ill. meddig és van-e külön délutános műszak-e? Ebédidőben a gyerekekkel van-e az étkezés vagy hogy oldják meg? Miből áll egy nap a bölcsiben, van-e napi rutin? Mennyi a fizetés, jár-e hozzá pl. kaja jegy? Ilyenekre vagyok kíváncsi, de jöhetnek hozzá kapcsolódó válaszok. Ami még hirtelen most jut eszembe, hogy bölcsiben is van már pl. karácsonykor ünneplés, hogy a lurkók a szülők elé állnak szerepeln vagy ehhez még picik? Köszi a válaszokat.

2016. dec. 5. 13:29
 1/1 anonim válasza:

Szia! Én Házi időszakos gyermekgondozói tanfolyamot végeztem. Nálunk ez 3 hónapig tartott kb. 2 hónap elmélet, 2 hét gyakotlat,2 hét felkészülési idő. Tantárgyak a gyermeknevelési ismeretek, gondozástani és ápolástani ismeretek, pszichológia, gyermekvédelmi ismeretek amiből 3 tanár is volt, gyermekbetegségek,fejlődési rendellenességek, balesetvédelem, illetve elsősegélynyújtási ismeretek.

Mi a városi bölcsiben voltunk gyakorlaton,oda ugyan úgy 8-ra kellett legkésőbb odaérni.

Az étkezést úgy oldottuk meg,hogy reggel mielőtt kezdődött a műszak a reggelit akkor fogyasztottuk. Az ebédet pedig miután a gyerekeket lefektettük csoportonkénk egy nevelő ott maradt.

Igen van napi rutin. Érkezés,utána reggeli,utána az időjárásnak megfelelően vagy szabadtevékenység volt az udvaron vagy a csoportszobában. Ezután tízórai,további szabad tevékenységek. Ebéd előtt átnéztük a pelusokat,biliztettünk.Ezután kézmosás, ebédeltetés. Aztán meg alvás fél 3-ig. Uzsonna, és általában ilyenkor jöttek a szülők a gyerekekért.

Hogy mennyi fizetés jár érte,azt nem tudom.Ez sok mindentől függhet szerintem. Kajajegyet a mi bölcsinkben nem kaptak mert ebédet biztosítottak az alkalmazottaknak.


Elhelyezkedni meg még nem sikerült vele. Van egy olyan érzésem,hogy nem is fogok.

Ha valami eszedbe jut mêg,vagy kihagytam volna vmit írj nyugodtan. :)


Zsani

2016. dec. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!