Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Előrehozott éretségiért kell...

Előrehozott éretségiért kell fizetni, ha az őszi vizsgára megy valaki?

Figyelt kérdés
Ugye, ha a 12. osztályt szakiskolában végzi valaki, akkor úgy nem lehet 'rendesen' érettségizni, csak szakközép vagy gimiben? Őszi előrehozott vizsgához nem kell 12. osztály vagy ha nem tanultam egy adott tantárgyat, akkor nem lehet menni belőle, igaz?
2010. máj. 1. 14:43
 1/5 czibles ***** válasza:

előrehozott érettségi is ingynes.

minimum 2 évig kell, hogy tanuld azt a tárgyat amiből érettségizni akarsz.

de ha mondjuk matekból akarsz előrehozottat tenni, akkor a 12évvégi jegyednek már meg kell, hogy legyen, tehát osztályozó vizsgát kell tenned a 12-es anyagból még az érettségi elött.

2010. máj. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
így van, bár annyi korrekció van, hogy nem kell minimum 2 évig tanulnod 1 tárgyat. Szimplán elég ha az iskolai követelményeket teljesítetted. Én pl infóból csináltam előrehozottat, úgy, hogy csak 9.-ben tanultuk.
2010. máj. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :)

hááát matekból biztos nem fogok, mert diszkalkúliás vagyok, vagyis nem értek a matekhoz :D

csak azért kérdeztem, mert valahol mintha láttam volna, hogy fizetni kell érte...

elvileg most érettségiztem volna, de most szakiskolában tanulok, 11.es vagyok, és még kb 2 évig ott fogok maradni, ha nem jön közbe valami. egyébként már szerettem volna előrehozottat tenni, de bezárt a suli, úgyhogy nem sikerült. most meg nem tudom mi és hogy lenne a jó... földrajzot vagy/és biológiát kellene megcsinálni, de nem tudom mennyire tudnám. :S

2010. máj. 2. 11:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak akkor kell érte egy jelképes összeget fizetni (nem kell 20 ezrekre gondolni), ha már nem vagy tanulói jogviszonyban az adott iskolával. Tehát teszem azt, 12.-es vagy, leteszed az érettségit, de két év múlva rájössz, hogy javítanod kéne rajta, hogy felvegyenek valami normális iskolába. Amíg középiskolában tanulsz addig ingyen van, viszont azzal számolj, hogy a város iskolái felosztják maguk között ki melyik tantárgyból tart ősszel előrehozott érettségit. Így egyáltalán nem biztos, hogy a saját iskoládban fogod megírni.

Nálunk az a szabály, hogy érettségizni csak abból a tárgyból lehet, amiből van két lezárt évünk (mivel felsőoktatásba jelentkezéskor két jegyet kell beírni, plusz %-ot), és ebből nem is engednek sajna. Én gimibe járok, és szerettem volna gazdasági ismeretekből érettségizni, de nem lehetett. Hiába készülnék fel rá önszorgalomból, nincs évvégi jegyem belőle. (Ezt hülyeségnek is tartom, de mindegy)

És ahogy előttem mondták, ha bioszod van még az adott és az azutáni évben is, akkor mindkét évből osztályozó vizsgát kell tenned.

2010. máj. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, azt tudom, ha valaki utólag érettségizik valamiből, akkor fizetni kell, mert a nővérem is volt már vagy kétszer utólag. Csak tőle inkább nem mertem megkérdezni, mert csak kiforgatná a szavaim, és "beszédet" tartana nekem, úgyhogy újra csak elbizonytalanodnék, és feladnék mindent...

Azt tudjátok, ha szakiskolában tanulok, és nem tanulok reál tárgyakat, csak szakmaiakat, akkor hogyan jelentkezhetek satöbbi? Meghát én Borsod megyei vagyok, de Heves megyébe járok suliba...

2010. máj. 4. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!