Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csinál a villamosmérnök?

Mit csinál a villamosmérnök?

Figyelt kérdés

Általános iskola óta érdekel és megy a villamosság, érettségin és szakma (autószerelés, autótechnikus) elvégzésén túl vagyok és a felsőoktatásnak ezen irányába szeretnék továbbmenni.

Azt tudom, hogy többfelé ágazik ez a képzés, de mégis hogyan kell elképzelnem, munka szempontjából hogy telnek egy villamosmérnök mindennapjai? (Ha több mindent felsoroltak annak csak örülnék)



2016. dec. 7. 23:05
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Attól függ mi a munkaköre.
2016. dec. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Megméri a villamost
2016. dec. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Én alapvetően műszaki tanácsadással foglalkozok. Ami azt jelenti, hogyha valahol valami nem működik akkor megpróbáljuk kitalálni, és megpróbálunk valamit mondani, hogyan lehet megjavítani. De ezt ne úgy képzeld el, hogy a "nem világít a lámpa" jellegű problémákkal foglalkozunk, hanem "időnként megáll a gyártósor és a szakszervíz nem tudta megoldani, szerintük a hálózatban van zavar". "Ha valaki kávét főz a teakonyhában a földszinten, akkor a nyomtató a 4.-en újra indul" és hasonló dolgok. Ilyenkor kimegyünk a helyszínre méréseket végzünk és az alapján próbálunk rájönni mi a probléma forrása. A többi időben meg az új szabványokat, mások hasonló tapasztalatait összegző cikkeket olvasunk, nézzük az elérhető eszközöket akár mérőműszer akár mint potenciális zavar források vagy esetleg zavar szűrők. Néha van kisebb-nagyobb azonnali javítási feladat is ahova gyakrabban járunk.

Vannak akik terveznek nagyobb rendszereket pl. egy elektronikai kapcsolást vagy akár egy egész ipartelepet. És vannak akik mindenzt üzemeltetik. Szóval nagyon összetett és ez még mindig csak egy kis szelete a dolognak. És akkor arról nem beszéltünk, hogy "technológiai" szempontból is lehet vágni, azaz van elektronika, híradástechnika, "gyengeáram", "erősáram", "nagyfesz.", energetika, robotok, PLC-k. Illetve ezek tetszőleges kombinációja.

2016. dec. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hová akarsz menni villamosmérnöki szakra?
2017. jan. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Óbudai Egyetem - Kandó Kálmán Villamosmérnöki Kar
2017. jan. 1. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!