Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan mondanátok el az...

Hogyan mondanátok el az anyukátoknak?

Figyelt kérdés

Azt mondják tehetséges képzőművész vagyok,ilyen suliba is járok és mennék tovább tanulni is,de nem szeretném azt tanulni,csak azért teszem mert nem akarom hogy anyukám csalódjon bennem hogy ahogy ő fogalmaz "feladjam a tehetsége," mint anno többen a családban.A nagyszüleim rokonai között is rengeteg volt képzőművész és abban az időben ők elitták a pénzt...Én egyszerűen elkezdtem,imádtam,de mára már nem érzem azt a tüzet amit régen...Valami más van amit szeretnék csinálni.A biológia egyik szakága(tenger biológia/tudom most jön az hogy itt nincs tenger de ne ne ebbe kössön bele mindenki/).

A kérdésem fent...Csak normális válaszokat szeretnék,akár olyantól aki volt hasonló helyzetben más szakmával hogyan mondta el a szülőknek,vagy szülők válasza is megnyugtatna...



2016. dec. 13. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nos engem ugyan nem kepzomuvesznek szantak, hanem gazdasagi szakra, azzal az ervelessel, hogy a csaladban mindenki ezzel foglalkozik.. -.- na es?


Allj ele es mond el neki igy, ahogy ezt leirtad, hogy nem ezzel akarsz foglalkozni. Nagyon fontos, hogy elnyerd a szuleid megerteset es tamogatasat a tovabbtanulas teren, hiszen ez a jovod. Es nekik is jobb, ha tamogatnak benne, mert ha nem vesznek fel, vagy idokozben kibuksz, az nekik is anyagi veszteseg.


Tengerbiologuskent feltetelezem nem itthon szeretnel karriert befutni, szoval nincs mibe belekotni :) a termeszettudomanyok nagyon erdekesek. Ha nyelvtudassal es talpraesettseggel parosul, akkor lesz munkad :)

2016. dec. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nyelvekkel nincs baj szerencsére!Angol felsőfokú vizsgám van,spanyol és japán is beszélek úgyhogy nem probléma.Persze hogy nem itthon dolgoznék,itt nem vinném sokra ezzel a szakmával.
2016. dec. 13. 12:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezt jo olvasni! Gratulalok a nyelvekhez! Keozomuveszetire alkalmassagi vizsga van. Ha nem latjak benned azt a bizonyos tuzet, nem fognak felvenni. Mond meg Edesanyadnak! Megerto amugy?


Biologia, kemia hogy megy? :)

2016. dec. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Biológia végig ötös,kémiát is imádom és az is megy olyan jól mint a biosz.
2016. dec. 13. 15:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Hat akkor hajra! :) es mikor vegzel?
2016. dec. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Add elő nekik, hogy te mit szeretnél.

Ha ragaszkodnak a képzőművészethez, akkor végezz el egy keramikus okj-t is mellette. Így hobbyként megmarad, s aztán sosem tudhatod, mikor veszed hasznát. De lesz egy másik alternatívád is.


Lásd Stahl Judit a Színművészeti Egyetemen végzett rendező szakon, de elvégezte a cukrász szakmát. Imádta a televíziózást, most mégis az utóbbiból épített birodalmat. Talán azért is, mert nem izzadságból, muszájból csinálja,hanem lubickol benne.


Sok sikert!

2017. febr. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!