Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak úgy, hogy a...

Hogyan tanuljak úgy, hogy a tanultak meg is maradjanak bennem?

Figyelt kérdés
Egyetemre szeretnék menni ( mindenképp ), viszont eléggé felületesen tanulok. Ezt úgy értem, hogy mindig mindent meg tudok tanulni, viszonylag kevés idő alatt, viszont a tanultak kb. addig maradnak meg bennem, míg megírom a dolgozatokat vagy épp felelek... Ezzel nincs is semmi gond ( eddig ), mert mindig hibátlanok a dolgozataim, de az egyetemen nem lesz ilyen könnyű dolgom. 2 nap múlva már semmit nem tudok felidézni a tanultakból. Biztos vagyok benne, hogy valamit rosszul csinálok, de sajnos nem tudom mit. Mindenki azt mondja, hogy időnként át kell ismételni a tanultakat... De hogyan? Ha már 2 nap múlva sem emlékszem semmire... Annyi időm pedig sajnos nincs, hogy mindennap mindent átismételjek. 80 évesen se jutnék el az egyetemig. Ti hogyan tanultok? Milyen módszereitek vannak?
2016. dec. 14. 23:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Pedig az átismétlés a lényeg. Nyilván nem naponta az év elejétől az összes anyagot, de nem is csak a dolgozatra kéne átnézni gyorsan mindent. Aznap amikor vettétek olvasd át az anyagot otthon még egyszer, nem kell megtanulni csak kétszer átfurni a lényeget majd pár nap múlva amikor a következő óra lesz akkor rendesen megtanulni. Plusz úgyis a dolgozatra még egyszer átnézed, ezzel háromszor át is nézted azért így sok dolog megmarad. Ha meg olyan az óra hogy két egymás követő nap van akkor hétvégén még egyszer átnézed, a lényeg hogy egyszer úgy nézd át amíg friss meg egyszer úgy hogy pár nap eltelt közben. Annyira nem időigényes, mint hangzik. Nem kell leülnöd magolni de ha figyelve olvasod el többször megragad sok minden. Ha valami ráépül/kötődik egy korábban tanulthoz akkor a korábbi anyagot újra nézd át (egyetemen sok szak van ahol hasonlóan működik, ha nem emlekszel az alapozó tárgyon tanultra akkor az új anyaggal párhuzamosan át kell úgyis nézned). Matek, fizika esetén még könnyebb mert ott csak gyakorló példakat kell megoldani, sokszor előjönnek ugyanazok az azonosságok, képletek stb.
2016. dec. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyet ertek az elozovel! Az "Ismetles a tudas anyja." mondas igazabb nem is lehetne. Nem kalandozik el a gondolatod? Hogy tanulsz? Ulve, allva, fekve? Magadban, felmondva? Nekem pl. ugy ragad meg a legjobban, ha setalok a szobamban es felmondom, elmagyarazom magamnak, vagy mintha a tanarnak mondanam fel. Ha ezt 2x megcsinalom (2 egymast kiveto napon), akkor jol megmarad.
2016. dec. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!