Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Azok akik önszántukból mennek...

Azok akik önszántukból mennek bölcsészkarra, tisztában vannak vele, hogy mennyit is fog a diplomájuk a munkaerőpiacon érni?

Figyelt kérdés
Értem én hogy jól mutat, ha van egy diploma, de azoknál a karoknál, amikből sokszoros túlképzés van, miért képeznek újabb diplomás McDonald's-os eladókat?
2016. dec. 16. 19:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A bölcsész meglehetősen tág fogalom. Vannak, akik könnyen el tudnak helyezkedni a képzést követően, mások kevésbé. Hogy jelentkezők tudják-e, mennyit ér majd a diplomájuk, nem tudom, de hírek szerint a fiatalok egyre inkább képben vannak, és egyre inkább tudatosan választanak pályát.
2016. dec. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztam mekiben diákként. Egy darab bölcsészkaros nem volt, de másmilyen diplomás se. Úgyhogy ennyit rólad.
2016. dec. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert te hova jársz, hogy Ennyire lebecsülöd a bölcsészeket? Én is ott végeztem, és büszke vagyok rá!

A végzettségemnek megfelelő álomszakmámban dolgozom, és elégedett vagyok.

2016. dec. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg egy mérnök -vagy hasonló- aki szaktársaival ellenben 2-es matekkal bukdácsolja végig a műegyetemet de legalább verheti a mellét, hogy ő TTIK-ra jár és frusztráltságát a többi karon vezeti le -ami saját szakának irányába való inkompetenciájából fakad-


Én TTIK-ra járok és a szaktársaim közül nem az éltanulók nézik le a BTK-sokat, sőt..

2016. dec. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Bölcsész lettem, önszántamból, sosem bántam meg. Nyelvszakon végeztem, és köszönöm szépen, de a magyar munkaerő piacon elég nagy a nyelveket rendesen beszélő emberek iránti igény. Dolgoztam már idegenforgalomban, külkereskedelmi vállalatnál, egyébként pedig orosz nyelv és irodalomból van diplomám. Kérdés van?
2016. dec. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Noverem orosz szakra jart, nemet minorral, majd onnan ment tolmacs/fordito mesterkepzesre, es hulyere keresi magat. Tobb olyat ismerek, az altalad feltetelzetoen ertelmesnek titulalt szakok (kozgaz, jog) elvegzese utan hal lassan ehen, mert elvegzte ugyan, de egy esetlen barom, es nem tud mit kezdeni vele, csak azt hitte, hogy dolni fog a le. Barmit is tanul az ember, esz kell es konkret terv kell hogy legyen mogotte. Sokan csak a diplomatol varjak a megvaltast, innentol meg tok mindegy, hogy muszakira jart vagy bolcsesz karra. Hasznalhatatlan katok meg nem csak a BTK-n vannak.
2016. dec. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy jogászt sem ismerek, aki betanitott munkából él, vagy közfoglalkoztatáson van. Informatikust igen.
2016. dec. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!