Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Klebelsberg ösztöndíj megszünt...

Klebelsberg ösztöndíj megszüntetése esetén csak az ösztöndíj összegét kell visszafizetni vagy megy rá valamilyen kamat is?

Figyelt kérdés

2016. dec. 18. 23:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Ösztöndíj, és a kamatokat is hozzá, de kamatos kamatként, tehát a folyamatos utalásnál megy a kamat, azaz évente négyszer. Anno ezt én is megkérdeztem, és a nyakukra jártam elég sokáig, amíg nem mondták el a pontos menetét.

Így a képzés végére, ha végig a maxot kaptad, akkor valamivel többet mint a dupláját kell visszafizetned a kamatos kamat által (a jelenlegi állás szerint 2,07*kapott összeg, de ez nyilván változni fog, hiszen a mindenkori alapkamat összege is változó, a mostanival lenne annyi).

Elvileg 14 napod lenne rá, és ez terhelhető tartozás, azaz NAV által behajtható (vagy tovább adható behajtóknak).

Fura módon nincs lehetőség a részlet fizetésére jelenleg, ez lehet változni fog majd egyszer, de jelenleg nincsen erre az eshetőségre. (ellenben van egy kiskapu, ha behajtásra kerül a sor, akkor nem vonhatják le a teljes fizetésedet, hanem csak egy részét, így mintha részletfizetés lenne, csak ennek költsége minden alkalommal 5 ezerbe kerül, tehát ezzel is nő, meg nyilván közben is kamatozik)


Ki van találva, viszont ennek fényében ha az ember elvállalja, akkor szerintem egy jó motiváció, hogy végig csinálja az egyetemet.


(ha tartós egészségkárosodás ér- lebénulsz, végtag amputáció stb stb-, akkor megszűntehetik a szerződést, és nem kell fizetned, viszont erről külön döntenek, ezt jó tudni, illetve halálnál teljesen törlődik-ahogy a diákhitel-, tehát nem öröklődik, csak ha behajtáson van, és akkor halsz meg, az már örökölhető-- mivel az már NAV oldalán van, és nem az EMMI oldalán)

2017. máj. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!