Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen, főiskolán tényleg...

Egyetemen, főiskolán tényleg sokkal kevesebb órájuk van, mint pl. egy OKJ-n vagy egy gimiben?

Figyelt kérdés
OKJ-n minden nap 8-10 óra van.A volt osztálytársam,aki fősulira ment,azt meg mindig látom a 12:10-es busszal hazamenni,meg nagyon gyakran a 8-as busszal megy reggel.Gondolom nincs is 1.-2. órája.Haverom szerint ott max.5 órájuk van és sokszor pl.vizsgaidőszakban be se kell járni.Meg csütörtökön már hazaeresztik őket

2016. dec. 19. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyeteme és diákja válogatja hogy egy napra hány óra jut. Kérdés hogy milyen egyetem, és hány órát vesz fel a diák és még egy másik kérdés hogy a felvett órák közül hányra jár be. 1 emberből én nem indulnék ki a helyedben, kapsz órarendeket az interneten. Pl. itt számold össze hogy napjára hány óra jut, nem 5 ;): [link]



Olyan is lehet hogy reggel 4 óra, délután még 4 stb.



De tényleg értelmetlen általánosítani.

2016. dec. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem igazán tudok ezen kiigazodni.Egy nap hány órát kell felvenni?Ami itt ki gan írva az egy napja a gyereknek?Tehát 8-tól -18:15-ig kell bent lennie?
2016. dec. 19. 14:10
 3/6 anonim ***** válasza:

Napi 8-10 órája biztosan nincs senkinek semelyik felsőoktatási intézményben, mert az embertelen. Nem tudom, ti mit csináltok OKJ-n ilyen mennyiségben, de az tuti, hogy értelme nincs.


Persze az egyetemen is elég gyakori, hogy mondjuk reggel 8-tól este 6-ig bent vagy, mert rossz az órarend kialakítása, és sok a lyukas óra. Meg esetleg heti 1-1 nap lehet keményebb, de heti 25-30 óra az átlag kontaktóra egyetemen.


Vannak olyan egyetemek, ahol igyekeznek úgy szervezni az oktatást, hogy pénteken már ne kelljen bemenni. Ez a kollégistáknak egyébként nagyon jó, hiszen így többet lehetnek otthon. De azért nem túl sok helyen van olyan, hogy pénteken már ténylegesen nincs óra.


Ami még különbség, hogy egyetemen a legtöbb elméleti órára nem kötelező bejárni, és ezzel elég sokan élnek is. Nyilván ettől majd később lesz nehezebb dolga az illetőnek, amikorra meg kell tanulni az anyagot.


Vizsgaidőszakban valóban nem kell bejárni, csak magukra a vizsgákra, ez már csak ilyen, ezért hívják vizsgaidőszaknak.

2016. dec. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

8-10 óra egy OKJ-n ugyanaz, mint 4-5 óra egyetemen, mivel az egyetemi kurzusok nem 45 percesek, hanem másfél órásak.


Egyébként nagyon változó. Vannak olyan szakok, amiknél kötelező bent lenni az órákon, más szakokon meg nem várják el, hogy bejárj, de otthon magadtól 500-1000 oldalakat kell megtanulnod egy-egy dolgozatra vagy vizsgára. Én nyelvszakos voltam, nálunk több volt a gyakorlati óra, vagyis az, amin kötelező a részvétel. Csoportokban dolgoztunk, voltak beszélgetések, feladatok, meg rendesen házi feladat óráról órára, mint gimnáziumban. De volt egy pár előadás is, ami nem kötelező, de jól jött a vizsgákhoz, ez abból áll, hogy 2-300 fő beül egy óriási előadóterembe, és csak a tanár beszél, te meg jegyzetelsz, esetleg néha kérdezel, ha nem világos valami.

2016. dec. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez nem törvényszerű, azért a napi 6-8 óra meg szokott lenni bőven, viszont reggel 8-tól este 8-ig lehetnek órák. Szval az, hogy hazamegy délben, nem jelenti, hogy azzal vége is a napjának.
2016. dec. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én osztatlan tanári vagyok (angol-magyar), és nekem egy nap általában 3-4 órám van, de ezek ugye egyenként 1,5 órásak, szóval egy nap max 6 órát vagyok bent, viszont ezen kívül rengeteg otthon elkészítendő feladat van (8 oldalas beadandók, szemináriumi dolgozatok, házi feladatok, zh-ra készülés, magyarból szorgalmi időszakban is rengeteg olvasnivaló stb.), szóval attól még, hogy nem vagyok bent olyan sokat, nem lustálkodok.
2016. dec. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!