Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan legyek jobb? (Kémia! )

Hogyan legyek jobb? (Kémia! )

Figyelt kérdés
A suliban fakton az Ötösöm lesz című könyvből oldunk meg feladatokat és kapunk házit órán.Mindig rendszeresen tanulok,a házit is meg tudom csinálni, a feladatokat pedig oda-vissza értem,és dolgozat előtt mindig átgyakorlom az eddig megoldott feladatokat,magyarán rengeteget készülök,és amit tanulok,teljesen értem. A dolgozat feladatainak viszont csak a fele olyan,amit vettünk,a többi tök ismeretlen,soha meg nem oldott feladat,és ezeket emiatt nem tudom megoldani,és hármasnál nem tud jobb lenni a dolgozatom,pedig rengeteget készülök.Hogyan tudnám azt fejleszteni,hogy a tök ismeretlen(soha nem oldott) feladatokat is képes legyek megoldani?
2016. dec. 19. 18:01
 1/6 anonim ***** válasza:
34%
Innen látszik hogy nem az összefüggéseket érted meg, hanem csak bemagolod a feladatmegoldás menetét ész nélkül.
2016. dec. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
#1: Ami nem baj, egyetemen úgyis csak arra lesz szüksége. Én végig értettem mindent középsuliban, ötös voltam minimális tanulással, aztán most egyetemen kell megtanulnom magolni, mert ide már az "értem az anyagot, tanulni már nem is kell" taktika sajnos kevés.
2016. dec. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

De az összefüggéseket is értem,és nem szoktam magolni. De hogy ismernék összefüggéseket olyan témában,amit még soha nem láttam?

A válaszoddal sajnos nem segítettél :(

2016. dec. 19. 18:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát a dolgozatnak pont ez a lényege hogy ismeretlen feladatok vannak benne. Ismert feladatokat bárki meg tud oldani újra. Az érettségin se olyan feladatok lesznek amiket már egyszer megoldottál.
2016. dec. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"De hogy ismernék összefüggéseket olyan témában,amit még soha nem láttam? "


Tévedsz. A témát már láttad.

Az addig megtanult összefüggések elégségesek a feladat megoldásához. Nem adnak fel olyan feladatot amihez nem elegendő. Ez lebegjen a szemed előtt. De használnod kell az eszedet dolgozat közben, nem pedig csak rutinból gondolkodás nélkül "megoldani". Rutinfeladatra bármilyen gép betanítható. Semmi értéked nem lesz a munkaerőpiacon, ha most nem tanulod meg, hogyan használd az eszed.

2016. dec. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne ijedj meg attól, hogy valamit még nem láttál! Ha mindent tudsz és mindent értesz, csak azt kell megértetned saját magaddal, hogy minden, ami a feladat megoldásához kell, már megvan. Próbálj szigorúan azokból kiindulva elkezdeni a megoldáson gondolkozni, amiket megtanultál. A dolgozat ezekre kérdez rá, csak előzetesen ijeszt rád egy kicsit.
2016. dec. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!