Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, a szorgalmi,...

Egyetemisták, a szorgalmi, vagy a vizsgaidőszakot kedvelitek jobban? Megírnátok, miért?

Figyelt kérdés
2016. dec. 19. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen a vizsgaidőszakot.

Hagynak nyugodtan tanulni otthon.

Nem kell folyton bemászkálni, amiből 8 óra időpocsékolás és 2 óra az, amire tényleg érdemes bemenni - és bár egy idő után elég jól lehet tippelni, az ember néha csak utólag jön rá, hogy melyik az a kettő:S

Az előadások 80%-a olyan, hogy ha lenne rendes egyetemi jegyzet, akkor otthon is meg lehetne tanulni, a hallgatónak és az oktatónak egyaránt időpocsékolás.

2016. dec. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Én a szorgalmi időszakot jobban szeretem, ez a vizsgaidőszak csak a tanulásról szól, utálom. Nem is bírom rávenni magam, így kb. csak itthon ülök. Inkább kelljen reggel 8 ra bemenni de utána lenne szabad napom, mint hogy ez a tanulás reggeltől estig.. Nem jó.
2016. dec. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A vizsgaidőszak mindenképpen kényelmesebb, főleg ha csak 2-3-4 vizsgatárgyad van. Én ilyenkor még decemberben letudok mindent, és több mint egy hónap teljes szabadságom van. Persze ez azzal jár hogy az év utolsó hónapjában majdnem meghalok, és egész nap csak tanulok, de összességében megéri.


Viszont a szorgalmi időszak sem rossz alapjában véve, van pár húzósabb zh, de a legtöbbre elég 1-2 nap felkészülni. Közbe pedig folyamatosan buli, csajok, lazítás, sport stb.. Mindenre jut egy kis ideje az embernek, s közben pedig abszolút nem megterhelő bejárni arra a pár gyakorlatra, meg a fontosabb előadásokra. Meg valahogy nem esik ki az ember a megszokott ritmusából. Én hajlamos vagyok arra hogy januárban csak dőzsölök, fekszek, elszórakozom az időt, és kell 2 hét februárban mire egyáltalán észhez térek és visszarázódok. Na de lényegtelen, azért a vizsgaidőszak mégis csak jobb! :D

2016. dec. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Vizsgaidőszakot jobban kedvelem, jobban be tudom osztani az időmet, nem kell tanulás mellett beadandót írni meg órára járni. Ha mégse sikerült felkészülni a vizsgára áttehető másik alkalomra, vagy éppen hamar le lehet tudni és utána a vizsgaidőszak többi része szabad, plusz nálunk utána van egy hét téli szünet még. Szorgalmi időszak alatt inkább a ZH heteket nem szeretem (ez nagyjából a 7-9. és a 12-13. hét), mikor egy hétre jut 4-5-6 ZH, de mellette készíts prezentációt, beadandót. Grátisz ha csoportmunka, mert akkor találj neki külön időpontot amikor összeül a csoport, aztán lassabban haladunk mint önálló munkában... Vizsgaidőszakban legalább csak a vizsgára kell készülni, nincs mellette egy csomó más tényező ami miatt kevesebb idő jut tanulásra.
2016. dec. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kedves harmadik válaszoló, megkérdezhetem, hogy milyen szakra jársz, hogy így el tudod "ütni" a szorgalmi időszakot? :D
2016. dec. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a vizsgaidőszakot. (Annál is inkább, hogy egy vizsgám van idén.) A szorgalmi időszak nálunk kb. a 6. héttől kezdve arról szól, hogy próbáljuk utolérni magunkat. Ahhoz képest, hogy a végén már 8 számonkérésem volt 4 nap alatt, még az is laza lenne, ha öt vizsgám lenne, azaz hetente egy.
2016. dec. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Milyen szakra jarsz utolsó?
2016. dec. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A vizsgaidőszakot szerettem jobban, az ember bevetődik a könyvtorony mögé, és napi 12-14 órán át tolja (fénykorában, gólyaként 16 órán át, vécén ülve és evés közben is). A szorgalmi időszakot is szerettem, mert remek tanáraim és csoporttársaim voltak, csak a fránya beadandókat nem csíptem, nem volt köztük kreatívabb kutatási feladat, lerágott csontokat kellett kijegyzetelni és szép kerek formába öntve beadni.


(magyar-történelem szak)

2016. dec. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!